Fototapeta w dziecięcym pokoju – czy warto?

Rodzice coraz częściej decydują się na fototapety dla dzieci. Ale czy słusznie? Zobacz, czy fototapeta do dziecięcego pokoju to coś, w co warto zainwestować i sprawdź, jak nie zepsuć finalnego efektu.

Zdawałoby się, że jeszcze nie dawno fototapety dla dzieci i dla dorosłych były czymś zupełnie nieosiągalnym, a na takie luksusy mogli pozwolić sobie tylko ci, którym rodzina mieszkająca poza granicami kraju wysyłała okolicznościowe paczki z pożądanymi przez wielu prezentami. Na szczęście te czasy już minęły i dziś fototapety do dziecięcego pokoju, do kuchni czy salonu są na wyciągnięcie ręki, a ceny wielu z nich bez problemu mieszczą się w niejednym budżecie domowym. Nic dziwnego, że od pewnego czasu rodzice coraz chętniej decydują się na bajkowe fototapety dla dzieci, które stają się niemal nieodłączną częścią dziecięcego świata. Jeżeli wciąż nie jesteś pewien, czy fototapety dla dzieci to dobry pomysł, koniecznie poznaj ich zalety.

Zalety fototapety w pokoju malucha

Dopełnienie dziecięcego świata

W dziecięcych pokojach pełno jest zabawek i bardziej lub mniej kolorowych akcentów. Niestety czasem czegoś brakuje i nikt nie wie, co jest tego przyczyną. Kiedy pewnego dnia na ścianie pojawia się fototapeta, wszystko staje się jasne – to jest to, czego wcześniej brakowało. Dziecięcy świat nie istnieje, jeśli nie napędza go wyobraźnia, a tą z kolei pobudzają między innymi obecne w pokoju bajkowe akcenty, a tym przypadku są to fototapeta dla dzieci.

Ożywienie wnętrza niewielkim kosztem

Wbrew pozorom, dziś fototapety nie są tak drogie, jak mówią obiegowe opinie. Owszem, kiedy tapety ze zdjęciami, obrazkami i rozmaitymi wzorami weszły na rynek, pozwolić mogli sobie na nie tylko nieliczni. Jednak dziś jest inaczej, sklepy z fototapetami każdego dnia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów i poza wysoką jakością dostępnego asortymentu, oferują także korzystne ceny. Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep z fototapetami, aby przekonać się o tym na własnej skórze.

Jaką fototapetę dla dziecka wybrać?

Najlepsza fototapeta do dziecięcego pokoju to taka, która podoba się maluchowi. Jednak poza atrakcyjnym dla malucha wzorem warto także zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego została wykonana. Niemałym powodzeniem cieszą się głównie tapety na flizelinie, które są o wiele trwalsze od papieru, a do tego pozostają odporne na rozerwania i sprytnie maskują drobne niedoskonałości na ścianach. Za ich zakupem przemawia także fakt, że ich przyklejanie tapety na flizelinie najczęściej przebiega szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Fototapeta do pokoju dziecka – jak zrobić to dobrze i nie zepsuć efektu?

Kiedy każdy centymetr wolnej powierzchni w dziecięcym pokoju zostaje obklejony fototapetą, nie wygląda to estetycznie. Ponadto to nie do końca przemyślane działanie może prowadzić do rozproszenia dziecięcej uwagi, problemów z koncentracją, uczucia przytłoczenia i w końcu do przebodźcowania malucha. Aby tego uniknąć, warto wybrać tylko jedną ścianę, na której znajdzie się fototapeta, podczas gdy pozostałe powierzchnie pozostaną możliwie gładkie, jednolite i przede wszystkim stonowane.