funiversity

Funiversity współpracuje ze Światową Organizacją Wychowania Przedszkolnego przy organizacji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

Nie każdy wie, że co roku 20 września obchodzimy… Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ustanowiono go kilka lat temu z inicjatywy Polskiego Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego (Organisation Mondiale pour l’Education Préscolaire – OMEP), która to organizacja co roku inicjuje z tej okazji różne wydarzenia, będące pretekstem do mówienia o wadze dobrej edukacji na wczesnym etapie rozwoju dzieci.

W tym roku OMEP zaprosił dyrektorów i nauczycieli przedszkoli na konferencję o metodyce nauczania, a dla maluchów przygotował kilka ciekawych imprez edukacyjnych. Jednym z partnerów Dnia Przedszkolaka jest firma Funiversity, która na co dzień zajmuje się kreatywną, niesztampową edukacją poprzez zabawę. „Pracujemy z dziećmi codziennie i widzimy, jak ważne są ich najwcześniejsze doświadczenia z edukacją” – komentuje Jarek Wasilewski, pomysłodawca i prezes Funiversity – „Maluchy, które miały szczęście spotkać dobrych nauczycieli w przedszkolu, lubią się uczyć, lubią poznawać nowe rzeczy, z chęcią a nawet z entuzjazmem poszerzają swoją wiedzę. Bo najważniejsze to pokazać takiemu małemu człowiekowi, że to co go otacza jest fascynujące, że świat jest ciekawy a nauka to świetna zabawa. Dlatego z przyjemnością włączyliśmy się w organizację Dnia Przedszkolaka z OMEP, które dokładnie tak samo podchodzi do edukacji przedszkolnej”.

Obchody Dnia Przedszkolaka potrwają w tym roku dwa dni. Najpierw 21 września 2015 odbędzie się konferencja „Edukacja przedszkolna w drodze do zrównoważonego rozwoju” dla nauczycieli i dyrektorów przedszkoli. Konferencja ma patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Warszawy. Specjalnym gościem będzie Nektarios Stellakis – Wiceprezydent OMEP ds. Europy. Tego samego dnia OMEP przygotował też trzy wydarzenia dla dzieci z warszawskich przedszkoli: festyn integracyjno-sportowy „Razem szczęśliwsi” (plac przy ul. Krochmalnej), zabawę „Podróż po Europie” (Ogród Jordanowski, ul. Ludwiki 2/4) oraz „Festyn Młodych Odkrywców” (Przedszkole nr 253, ul. Antka Rozpylacza 2). Natomiast nazajutrz, 22 września 2015 r., w hali sportowej OSiR przy ul. Nowowiejskiej 3 odbędą się duże warsztaty edukacyjne pod hasłem „Edukacja przedszkolna w drodze dla zrównoważonego rozwoju. Przedszkolak – Odkrywca”. Imprezie towarzyszyć będzie dziecięca wystawa plastyczna „Światło i mrok”. Z wszystkich przygotowanych atrakcji skorzysta ponad 700 przedszkolaków.

Funiversity na co dzień zajmuje się organizowaniem cyklicznych warsztatów w placówkach edukacyjnych opartych o przeprowadzane wspólnie z dziećmi eksperymenty. Produkuje także zestawy klasowe wraz ze scenariuszami lekcji umożliwiające nauczycielom samodzielne przeprowadzenie ciekawych, angażujących uczniów zajęć z nauk ścisłych. Funiversity organizuje także pokazy naukowe na imprezach masowych, także bardzo dużych. Produkuje także zabawki-eksperymenty. W ramach Dnia Przedszkolaka Funiversity na warsztaty edukacyjne 22 września przygotowało osobną „Strefę Eksperymentów”. Razem z uczniami XIV LO im. St. Staszica animatorzy Funiversity będą pokazywali jak można ciekawie i angażująco opowiadać i pokazywać nawet małym dzieciom tajniki nauk ścisłych – chemii i fizyki. Tematem przewodnim będzie światło i barwy. Funiversity obiecuje m.in. że dokładnej analizie zostaną poddane wszystkie kolory tęczy!

funiversity_27 robak

Funiversity to założona w 2011 roku firma, zajmująca się organizowaniem dzieciom mądrej, zapewniającej wszechstronny rozwój zabawy. Podczas zajęć poruszane są tematy np. z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii. Zabawy prowadzone są na podstawie scenariuszy dostosowanych do wieku dzieci. W ofercie Funiversity znajdują się warsztaty prowadzone w placówkach oświaty i kultury, pokazy na imprezach firmowych i masowych, zabawy urodzinowe, zestawy dla animatorów, a także specjalne zestawy dla nauczycieli pozwalające samodzielnie przeprowadzić w klasie ciekawą lekcję opartą o eksperymenty. Funiversity organizuje również warsztaty dla nauczycieli, na których propaguje nowoczesne, angażujące techniki nauczania. Produkuje także zabawki edukacyjne – dostępne w sklepach dla dzieci oraz w internecie: http://sklep.funiversity.pl/. Funiversity to ponad 30 osobowy zespół doświadczonych, poważnie traktujących dzieci pasjonatów. Firma przygotowała kilkaset scenariuszy, przeprowadziła ponad 5 tys. warsztatów naukowych oraz brała udział w dużych wydarzeniach w całej Polsce.