iFiszki-Kids 4

iFiszki Kids – dobry sposób na naukę angielskiego!

Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają przy komputerach, tabletach, ze smartfonami w ręku. Na szczęście, w zalewie pożerających czas gier znaleźć można i przydatne, edukacyjne, a przy tym nie mniej zabawne aplikacje. Należy do nich bez wątpienia pozycja iFiszki Kids Angielski wydana przez Edgard jezykiobce.pl.

iFiszki Kids Angielski – to pięć gier, które sprawią, że nie oderwiesz dziecka od nauki angielskiego! Uczą w atrakcyjny, zabawny i kolorowy sposób poprawnej wymowy i pisowni ponad 400 słówek z 30 grup tematycznych. Aplikacja jest w wersji darmowej (Pakiet startowy), za naprawdę niewielkie pieniądze można pobrać dodatkowe pakiety tematyczne.

Przetestowaliśmy jej wersję na Androida (dostępna jest również wersja dla systemu iOS) i naprawdę bawiliśmy się przy tych lekcjach świetnie wraz z maluchem, który już trochę „liznął” angielskiego.

Nauka…

Poznawanie języka podzielono w aplikacji na dwie grupy: Nauka i Gry. W tej pierwszej opcji dziecko przegląda karty z wybranej grupy tematycznej. Słuchając jednocześnie słówek wypowiadanych przez angielskich lektorów, uczy się poprawnej wymowy. Głosy są rewelacyjne, zarówno jeśli chodzi o wymowę, jak i jakość dźwięku, a towarzyszące słówkom komiksowe obrazki – przezabawne i przyciągające uwagę.

Do wyboru mamy takie grupy tematyczne, jak Ciało, Zabawki, Liczby, Cechy, Rodzina, Dom, Owoce, Warzywa, Kolory, Zwierzęta, Pogoda, Jedzenie, Mój dzień. Co robię? (czasowniki), Ubrania, Szkoła, Pokój, Zawody, Sport, Nastrój, Wakacje, Miasto, Czas, Gdzie to jest? (przyimki), Narodowości, Wygląd, Hobby, Instrumenty, Święta.

i zabawa

Dzieciom na pewno spodoba się opcja Gry. Tu mamy do wyboru kilka zróżnicowanych i wciągających zabaw.

Dopasuj słówko – Na ekranie pojawia się obrazek i cztery słówka. Należy zaznaczyć słówko pasujące do obrazka.

Dopasuj obrazek – Na ekranie pojawia się słówko i cztery obrazki do wyboru. Należy zaznaczyć obrazek pasujący do słówka.

Co słyszysz? – Na ekranie pojawiają się cztery obrazki, jednocześnie odtwarza się nagranie angielskiego słówka, pasującego do jednego z obrazków. Należy zaznaczyć odpowiedni obrazek.

Słuchaj i szukaj – Na ekranie pojawiają się cztery obrazki, jednocześnie w dowolnej kolejności odtwarzają się nagrania przypisane do poszczególnych obrazków. Należy zaznaczać obrazki w odpowiedniej kolejności – zgodnie z kolejnością nagrań.

Połącz pary – Na ekranie pojawiają się trzy słówka i tyle samo obrazków – należy połączyć je w pary.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim, co bardzo ważne dla dzieci, aplikacja nie jest nudna! Jest zabawna, wciągająca, kolorowa. Przy tym jest intuicyjna w obsłudze i – co ucieszy zapewne i rodziców – doskonale uczy! Do niewątpliwych zalet aplikacji należą profesjonalni lektorzy – native speakers, duże słówka ułatwiające zapamiętanie pisowni, gry rozwijające rozumienie ze słuchu i ćwiczące pamięć wzrokową, system powtórek trudnych słówek, dużo grup tematycznych (30), duży zasób słówek, ciepłe kolory, nowoczesna grafika i zabawne ilustracje.

Jest też motywujący element grywalizacji. Na bieżąco możemy sprawdzać swoje postępy w nauce, zdobywać ordery za poprawnie rozwiązane zadania i dążyć do zdobycia wielkiego, zwycięskiego pucharu.

iFiszki Kids Angielski to aplikacja, która idealnie wpasowuje się w ideę „uczyć bawiąc, bawić ucząc” i bez wątpienia można ją śmiało polecić zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Aplikacja do pobrania na:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ifiszki_kids.english

https://itunes.apple.com/pl/app/ifiszki-kids/id948275763?mt=8

Ula Nawrat