Jak przygotować się na pierwszy lot z niemowlakiem?

Pierwszy w życiu lot samolotem z niemowlakiem może być dla nas nie lada wyzwaniem. Jednak wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka bardzo istotnych zasad, które znacznie ułatwią wam podróż, a może nawet sprawią, że stanie się ona pozytywną i niezapomnianą przygodą.

Gdy Twoje dziecko już trochę podrośnie, będziesz musiała zwrócić uwagę na kilka kolejnych spraw. Dlatego koniecznie wejdź na stronę https://orangeparking.pl/blog/podrozowanie-samolotem-z-malym-dzieckiem i poczytaj, na co powinnaś zwrócić uwagę podczas podróży samolotem z małym dzieckiem.

Rozpocznij od krótszej podróży

Szczególnie przy pierwszej podróży samolotem z dzieckiem bardzo ważne jest wybranie niezbyt długiej trasy. Dzięki temu wyczujesz, jak dziecko zachowuje się podczas lotu. Poza tym krótszy lot zapewni również Tobie znacznie większy komfort samego lotu, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę.

Ile powinien trwać pierwszy lot z niemowlakiem?

Długość lotu ściśle związana jest z faktem, czy dziecko jest spokojne, nakarmione i nie zmaga się z jakimiś dolegliwościami. Jednak na pierwszy lot zaleca się wybierać takie miejsca, do których polecimy maksymalnie 3 godziny. Zatem bez problemu możesz pomyśleć o wakacjach w Barcelonie, czy Rzymie.

Bierz na zapas, ale bez przesady

Wiele matek ma tendencje do tego, aby w podróż brać ze sobą niemal cały dom. I to nie tyczy się tylko ciuchów, ale przede wszystkim przyborów dla dziecka. Bardzo ważne jest jednak zachowanie umiaru. W końcu masz możliwość wzięcia ze sobą jedynie torby podręcznej. Dlatego najważniejsze będzie, abyś miała przy sobie jedynie:

  • kilka pieluch — około 5, choć oczywiście powinnaś dopasować je do ilości godzin, które macie spędzić w samolocie,
  • mokre chusteczki,
  • słoiczki z jedzeniem, jeśli dziecko miało już rozszerzoną dietę,
  • krem na odparzenia,
  • jakieś ubranie dla dziecka na zmianę (dobrym pomysłem będzie też bluzka na przebranie dla siebie).

Postaw na wygodę

Ubranie dziecka w wygodne ciuszki będzie zbawienne nie tylko dla niego, ale także dla Ciebie. Dlatego zrezygnuj z sukieneczek, czy innych strojnych części garderoby. Zamiast tego koniecznie zwróć uwagę na to, aby w każdej chwili możliwe było szybkie przebranie dziecka. Przy okazji nie zapomnij też o tym, żeby samej również ubrać się jak najwygodniej.

Wybierz ubranie, które ułatwi ci karmienie

Jeśli nadal karmisz piersią, to zwróć uwagę na to, aby wybrać dla siebie taki strój, który maksymalnie ułatwi ci proces karmienia dziecka. W ten sposób unikniesz krępującego obnażania się podczas lotu. Istnieje wiele kolekcji ubrań, które są tak zaprojektowane, aby karmiąca mama, dziecko, jak i osoby postronne, czuły się komfortowo.

Sposób na spokojny start i lądowanie

Czasem zdarza się tak, że dzieci podczas lądowania lub też samego startu odczuwają ból ucha. Nie jest to żelazna zasada, ale jednak warto ułatwić te chwile dziecku najbardziej, jak to możliwe. Dobrym sposobem będzie zatem karmienie go w trakcie lądowania oraz startu. W ten sposób będą spokojniejsze i kłopoty z uszami nie powinny im grozić.