urodziny

Jak zorganizować urodziny dla dzieci?

Urodziny dziecka to okazja do świętowania z całą rodziną i małymi przyjaciółmi naszej pociechy. Przyjęcie urodzinowe można zorganizować na wiele różnych sposobów, ale ważne jest, aby sam jubilat dobrze bawił się na takiej imprezie. Najczęściej urodziny organizowane są w domu, w przeróżnych salach zabaw, albo na przykład w plenerze, jeśli tylko pogoda na to pozwala. Jak urządzić urodziny dla dziecka, aby na długo zostało ono zapamiętane w samych pozytywach?

Przed urodzinami

Zanim nastanie wyczekiwany przez cały rok dzień urodzin dziecka, wszystkie atrakcje na jego część powinny być już przygotowane i dobrze przemyślane. Najlepiej, aby przyjęcie dziecka składało się z czterech części:

  • powitania gości,
  • gry i zabawy z jubilatem w roli głównej,
  • poczęstunek i tort,
  • pożegnanie dzieci.

Rodzice wraz z dzieckiem mogą przygotować własnoręczne zaproszenia na urodziny dziecka. Warto rozdać je potencjalnym gościom nawet na kilka dni przed urodzinami. Dzięki temu będą oni mieli czas, aby kupić naszemu dziecku prezent i dać odpowiedź, czy będą mogli wziąć udział w imprezie. Jest to szczególnie istotne, jeśli przyjęcie organizowane jest jesienią i zimą, w okresie największego zachorowania wśród przedszkolaków i małych dzieci. Zapraszając gości, weźmy pod uwagę to, że część z nich właśnie z uwagi na względy zdrowotne może nie stawić się na urodzinach naszego syna lub córki. Na zaproszeniach warto umieścić adnotację o tym, aby rodzic odpowiedział, czy jego dziecko weźmie udział w zabawie urodzinowej. Trzeba też przy tym podać numer telefonu, pod którym można będzie się z nami skontaktować. Należy wpisać na zaproszeniu miejsce organizacji imprezy oraz ewentualnie pożądany strój, jeśli urządzamy przyjęcie tematyczne dla dziecka – np. przyjęcie pirata lub księżniczki.

Miejsce przyjęcia

Dla wielu rodziców najtrudniejszym punktem w urządzaniu urodzin dziecka jest podjęcie decyzji, w jakim miejscu przyjęcie ma się odbyć. Jeśli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu w bloku, naturalnie trudno będzie nam zorganizować imprezę dla 8-10 przedszkolaków, którzy zwykle przychodzą na urodziny kolegi czy koleżanki w asyście rodziców.

W takim wypadku lepiej jest zorganizować imprezę w miejscu do tego przeznaczonym, np. w Inca Play w Warszawie. Organizacja urodzin dla dzieci w takich salach zabaw jest bardzo prosta. Wynajmuje się osobny boks lub stolik dla jubilata i jego gości oraz stoły dla rodziców dzieci, które przyjdą na urodziny. Dzieci mają zapewnione ogrom atrakcji i na pewno nie będą się nudzić.