meble dla dzieci
Porady

Jakie meble dla dzieci? Te nowoczesne meble dziecięce są na topie!

Trendy wystroju pokoi dziecięcych nie są co prawda aż tak kapryśne, jak te modowe, od czasu do czasu również i tutaj coś lubi się jednak pozmieniać. Jakie meble dla dzieci zaliczane są do grona najmodniejszych w obecnym sezonie? Przygotowaliśmy małe zestawienie w oparciu o propozycje topowych marek wnętrzarskich.

 

Nowoczesne meble dla dzieci – stonowana estetyka górą

Aktualne trendy wystroju pokoi dziecięcych, choć pod wieloma względami różne, w jednej kwestii są wyjątkowo zgodne – meble dla dzieci powinny się charakteryzować wyważoną estetyką. Zamiast kolorowych aplikacji i printów na frontach, dużo lepszym wyborem okazują się pomysłowe rozwiązania konstrukcyjne. Półka w kształcie wesołego ślimaka, krzesło z oparciem w formie chmurki – w tym kierunku zdecydowanie warto pójść. Czy to znaczy, że kolorowe motywy dekoracyjne nie mają już wstępu do pokoju dziecka? Nic z tych rzeczy! Lepiej jednak wykorzystać je przy wyborze dodatków lub w formie tapety na jednej ze ścian.

 

Meble dziecięce w stylu skandynawskim – niezmiennie w czołówce

Do topowych trendów wystroju pokoi dziecięcych od wielu już sezonów niezmiennie zaliczany jest styl skandynawski. Nie ma w tym niczego dziwnego – charakterystyczna dla scandi kombinacja prostoty i przytulności, jak również zestawienie bieli, szarości i delikatnych pasteli, świetnie sprawdzają się w pokojach najmłodszych. Meble dla dzieci w stylu skandynawskim mogą się również poszczycić tym, że ich oszczędne kształty i wyważona kolorystyka oferują szerokie możliwości aranżacyjne. Jeśli wystrój zdąży nam się nieco znudzić, wystarczy wymiana dodatków i voilà – metamorfoza pokoju dziecięcego niskim kosztem gotowa.

meble dla dzieci 2

Podczas aranżowania dziecięcego pokoju w stylu skandynawskim, warto sprawdzić meble dla dzieci na Sfmeble.pl.

 

Moda powraca – zaaranżuj pokój dla dziecka w stylu retro

Stale rosnące zainteresowanie designem sprzed lat daje o sobie znać także w temacie pokoi i mebli dziecięcych. W tego rodzaju aranżacjach zdecydowanie dominują różne odcienie złamanej bieli oraz drewno. Subtelne rzeźbienia na frontach szaf i komód, metalowe lub żeliwne łóżka, koniki bujane w stylu retro oraz lampy i dekoracje w klimacie vintage, sprawiające wrażenie wyszperanych na strychu dziadków lub na targu staroci. Sporą popularnością cieszą się również meble dla dzieci w stylu prowansalskim – szczególnie dobrze odnajdują się w pokojach dla dziewczynek.

 

Pokój dziecięcy w stylu eko – postaw na naturalne materiały

To już kolejny sezon, gdy bazujące na naturalnych materiałach style eko oraz boho zaliczają się do grona topowych trendów wystroju. Nie trzeba było długo czekać, aby ta tendencja rozprzestrzeniła się również na meble dla dzieci. Drewniane meble dziecięce już od lat zaliczają się co prawda do najczęstszych wyborów, tym razem idziemy jednak o krok dalej. Meble dla dzieci wyplatane z rattanu, wikliny, bambusa, trawy morskiej czy liści bananowca – tegoroczna oferta topowych marek wnętrzarskich jest ich pełna.

meble dla dzieci 3 

Baldachimy i tipi dla dzieci – domowy plac zabaw i kącik do czytania w jednym

Jeśli przynajmniej od czasu do czasu przeglądacie dostępne w sieci aranżacje pokoi dziecięcych, zapewne zauważyliście, że często goszczą w nich zarówno baldachimy, jak i kolorowe tipi dla dzieci. Tak, to jeden z absolutnych hitów, jeśli o wystroju pokoi dla dzieci mowa. I nie myślcie sobie przypadkiem, że baldachim nadaje się wyłącznie do roli ozdoby łóżka – to niezwykle prosty i skuteczny sposób na aranżację pustego kąta pokoju dziecięcego. Wystarczy, że zamontujemy go w jednym z rogów sufitu, na podłodze ułożymy wygodny, niewielki materac lub poduchy i przytulny kącik do czytania lub zabawy gotowy.

 

Różne style mebli do dziecięcego pokoju znajdziesz w sklepie meblowym Sfmeble.pl.

Polecamy również...