szkolne wyzwania

Konkurs Szkolne wyzwania!

Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu? Nie wiesz? Dowiesz się, jeśli weźmiesz udział w naszym konkursie! Mamy dla Was poradnik dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którzy szukają konstruktywnych rozwiązań i sprawdzonych metod!

Jak pomóc dziecku w adaptacji do rzeczywistości szkolnej oraz przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji?

Na wiele wyzwań można się przygotować! Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie.

Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia!

W poradniku znajdziesz:
przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole
kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować
szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym

Autorki:

Monika Gregorczuk – psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego PTP. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii UW oraz szkolenia dla edukacji i biznesu.

Barbara Kołtyś – psycholog i psychoterapeutka, prowadzi warsztaty, szkolenia oraz grupy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz psychoterapię indywidualną.

Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?
Autor: Monika Gregorczuk, Barbara Kołtyś
Ilość stron: 312
Data wydania: wrzesień 2015
Cena : 34.90 zł
Seria wydawnicza: Samo Sedno

Chcesz być na bieżąco z konkursami? Zapisz się na naszą listę mailingową!

szkolne wyzwania

KONKURS

nagrody: 3 egzemplarze książki Szkolne wyzwania ufundowane przez wydawnictwo Samo Sedno!

Co trzeba zrobić, aby mieć szanse je wygrać?

Wystarczy odpowiedzieć na jedno, proste…

Pytanie konkursowe: Kiedy w naszym kraju obchodzony jest dzień nauczyciela (podaj datę)?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie szkolne w terminie do 12. października 2015 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające wysyłkę nagrody w przypadku wygranej.

Nagrodę otrzyma Autor(ka) prawidłowej odpowiedzi, 5, 75 i 150 w kolejności nadesłanych maili.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

ROZWIĄZANIE KONKURSU

Prawidłowa odpowiedź: 14. października

Nagrody otrzymują: Agnieszka z Krakowa, Jolanta z Knurowa, Sebastian z Wałbrzycha.

Gratulujemy!