Meble fryzjerskie – profesjonalny salon fryzjerski

Wizyta w salonie fryzjerskim to dla wielu kobiet, a coraz częściej również dla mężczyzn chwila odprężenia. Salon fryzjerski to miejsce, w którym zamierzamy przyjemnie spędzić czas, a poza tym liczymy na spektakularną odmianę.

Bardzo wiele zależy od kompetencji fryzjera, jego kreatywności i talentu, a także umiejętności interpersonalnych, gdyż dobry fryzjer to również dobry psycholog. Naturalnie najważniejsze są jego zdolności techniczne, jednak, aby sprawnie wyczarować atrakcyjną fryzurę należy mieć odpowiedni sprzęt, jak również pełną gamę wysokiej jakości kosmetyków specjalistycznych.

Odpowiednia aranżacja i wyposażenie salonu piękności

O ile zmiana wyglądu i dobranie nowej, efektownej fryzury leży w rękach fryzjera, a tyle na nasze dobre samopoczucie wpływa samo otoczenie Istotne znaczenie ma także aranżacja wnętrza oraz dbanie o estetyczny wygląd salonu i jego poszczególnych pomieszczeń. Większość z nas lubi przebywać w harmonijnych, atrakcyjnie urządzonych wnętrzach w przyjemnym otoczeniu. Coraz częściej wnętrza salonów piękności, czyli salony fryzjerskie i kosmetyczne przypominają salon w ekskluzywnym hotelu lub nawet artystyczne atelier wypełnione nie tylko funkcjonalnymi i wygodnymi meblami, lecz również efektownie ozdobione. Wśród mebli, które są najczęściej wykorzystywane w salonie fryzjerskim należy wymienić specjalne obrotowe fotele fryzjerskie, często w komplecie z podnóżkami, hokery, witryny i recepcje, jak również myjnie, stoliki, czy konsolety fryzjerskie.

Wygodny fotel w salonie fryzjerskim

Projektanci mebli prześcigają się w pomysłach funkcjonalnych i komfortowych mebli do zadań specjalnych. Fotel fryzjerski należy do tej grupy profesjonalnych mebli, które powinny spełniać określone wymagania ich użytkowników. W przypadku foteli fryzjerskich ich użytkownikami są zarówno klienci, którzy siadając w fotelu powinni czuć się przede wszystkim komfortowo, jak również fryzjerzy, którzy potrzebują mieć stały i wygodny dostęp do głowy klienta. Współczesny fotel fryzjerski powinien być zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii, a ponadto obrotowy. Zazwyczaj jest to dość lekki mebel, wykonany w wysokiej jakości materiałów, a jednocześnie stabilny i funkcjonalny. Oznacza to, że można go ustawić w kilku pozycjach dających fryzjerowi swobodę działania.

Konsole fryzjerskie

Konsolety fryzjerskie zwane również konsolami stanowią podstawowy i najbardziej charakterystyczny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Konsole przypominają toaletki domowe, są jednak znacznie bardziej rozbudowane i funkcjonalne. Zazwyczaj tworzą je wysokiej jakości meble będące połączeniem podręcznej szafki z wygodnym blatem oraz lustrem. Przy wyborze konsoli warto brać pod uwagę jej walory użytkowe, tzn. ilość oraz pojemność poszczególnych szafek i szuflad, długość i szerokość blatu roboczego, czyli przestrzeni usytuowanej tuż przy lustrze, jak również wielkość i jakość luster. Jeśli w salonie fryzjerskim mamy to wykorzystania dużą przestrzeń to warto zwrócić uwagę na konsole z możliwością rozbudowy o dodatkowe segmenty, a także zainstalowania oświetlenia punktowego.