Czas wolny

Obozy letnie dla dzieci – rozwój i zabawa

Letnie wakacje to czas radości, przyjemności oraz odkrywania świata na nowo. To znakomita odskocznia od codzienności, szkoły oraz obowiązków po to, aby zrelaksować się i odpocząć. Lato jest okresem, którzy sprzyja aktywności na świeżym powietrzu oraz rozwijaniu własnych umiejętności i zainteresowań. Bierny odpoczynek bywa czasem potrzebny, lecz najlepszym sposobem na naładowanie akumulatorów jest ruch i aktywny tryb życia.Zgodnie z tymi założeniami organizatorzy obozów letnich dla dzieci i młodzieży stworzyli i opracowali cały cykl obozów tematycznych.

Tematyczne zajęcia dla dzieci na obozach letnich

Największym wrogiem dziecięcej kreatywności jest nuda. Dlatego wymyślono różnorodne zajęcia dla różnych grup wiekowych i podzielono je na kilka grup tematycznych. W zależności od zainteresowań i fascynacji dziecka – może ono wziąć udział w zajęciach sportowych, uczestniczyć w ciekawych eksperymentach prowadzonych w specjalnym laboratorium, poszukiwać skarbów lub aktywnie spędzać czas na plaży – nad brzegiem morza. Zajęcia tematyczne zostały zorganizowane w taki sposób, aby każde dziecko aktywnie spędziło czas na zabawie i zajęciach zorganizowanych przed wychowawców, a jednocześnie miało czas na odpoczynek.Szeroka oferta obozów tematycznych dostępna jest na stronie organizatora https://camport.pl/campy-lato-2019. Dzieci spędzają czas na terenie ośrodka wczasowego w nadbałtyckiej miejscowości Jantar i są pod opieką doświadczonych pedagogów. Można wybrać jedną z kilku atrakcji, m.in. zajęcia teatralne, camp detektywistyczny, sekcję dla eksperymentatorów, wakacje pod znakiem fitness czy survival.

Magia teatru, czyli zajęcia dla osób o artystycznej naturze

Sekcja teatralna to zajęcia stworzone dla młodych artystów, którzy interesują się sztuką, lubią występować na scenie i wyrażać swoje emocje. Warto jednak podkreślić, że zajęcia teatralne to świetna propozycja nie tylko dla śmiałych, przebojowych młodych ludzi, ale również tych, którzy chcą pozbyć się nieśmiałości i nauczyć pewności siebie. Nauka pokonywania pewnych barier i tremy, która towarzyszy w różnych sytuacjach wielu z nas – to jedno z wyzwań, któremu można podołać biorąc udział w inspirujących zajęciach.

Obóz Crazy laboratory – nauka trudnych zagadnień poprzez fantastyczną zabawę

Któż z nas nie fascynował się dziwnymi zjawiskami wykonywanymi w pracowni chemicznej albo laboratorium, które zawsze kojarzyły się ze światem magii i tajemniczych mocy? Crazy laboratory to fascynujące zajęcia polegające na wykonywaniu interesujących doświadczeń związanych ze zjawiskami przyrodniczymi i chemicznymi. Każde ciekawe świata dziecko z wielką chęcią spędzi kilka godzin w takim niezwykłym miejscu, aby poprzez zabawę i obserwację poznać zasady działania różnych zjawisk, mechanizmy zachodzące w przyrodzie oraz zasady funkcjonowania różnych maszyn. Fizyka i chemia to niezwykle interesujące, lecz również trudne przedmioty, dlatego poprzez zabawę i eksperymenty znacznie łatwiej zrozumieć i oswoić.

Fit sylwetka, czyli dobra dawka energii każdego dnia

Zajęcia fitness to świetny sposób na poprawę kondycji, piękną sylwetkę i  wspaniały humor każdego dnia. Codzienny trening wzmacniający, marszobiegi i ćwiczenia na wszystkie partie mięśni, a także zajęcia w parku linowym poprawiające koordynację zręczność, pływanie, waterball – zabawne wyścigi w kulach wodnych, a także zajęcia zumby i dyskoteki – to tylko kilka atrakcji, z których mogą skorzystać uczestnicy tego obozu.  

Polecamy również...