Porady

Początki karmienia nie muszą być trudne

Wielu przyszłych rodziców ma pewne obawy w związku ze zbliżającymi się narodzinami ich dziecka. Czy aby na pewno poradzą sobie z niemowlęciem we właściwy sposób. Niezwykle istotne niemal od samego momentu przyjścia na świat jest karmienie. Jak powinno wyglądać na kolejnych etapach życia maleństwa?

Dobry start w przyszłość

Zaraz po narodzinach dziecko dokonuje pierwszego wyboru w swoim życiu. Decyduje się na pokarm matki lub też zdarza się, że odrzuca go i woli zaspokajać głód mlekiem modyfikowanym. W drugim przypadku konieczne będzie natychmiastowe zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria do karmienia. Można to też uczynić w momencie kompletowania wyprawki.

Znalezienie odpowiedniej butelki ze smoczkiem na ogół nie sprawia większych problemów. Należy pamiętać, że te dwa artykuły powinny być dostosowane do wieku. Niemowlęta potrzebują więc smoczka z odpowiednio ograniczoną przepustowością, by komfortowo przyswajać pokarm. Z czasem przechodzi się na większe smoczki.

Proces karmienia można uprzyjemnić nie tylko dziecko ale i sobie. A to wszystko dzięki specjalnym akcesoriom. Dobrym wyborem będzie specjalna poduszka, którą można podłożyć pod głowę maleństwa na swoich kolanach. Wówczas mamy pełną kontrolę nad wszystkim i możemy zająć wygodną dla siebie pozycję.

Smak nowych pokarmów

Rozszerzanie diety do naturalny proces. Stopniowe wprowadzanie do diety dziecka nowości pozwala mu się na spokojnie oswoić z nieznanymi dotąd smakami. Na tym etapie potrzebujemy kilku akcesoriów, które pozwolą maluchowi w prosty, ale i bezpieczny sposób jeść tak, jak to mają w zwyczaju maluchy.

Z wielu względów dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w specjalne krzesełko do karmienia. Dziecko zajmuje w nim wygodną pozycję, przypięte jest pasami, więc nie trzeba obawiać się o jego bezpieczeństwo. Żeby móc zachować względną czystość podczas procesu karmienia, z pewnością warto zaopatrzyć się w komplet śliniaczków. Szybko docenimy ich zalety.

Proces jakim jest karmienie niemowląt wymaga od nas posiadania wszystkich niezbędnych akcesoriów zanim dziecko będzie w pełni samodzielnie spożywać posiłki pełnowymiarowymi sztućcami.

Jeśli tylko odpowiednio się do tego przygotujemy, z pewnością poradzimy sobie jako świeżo upieczeni rodzice. Wówczas karmienie czy to noworodka, czy też kilkumiesięcznego brzdąca nie sprawi nam absolutnie żadnych problemów. Dlatego zadbajmy już teraz, by doposażyć naszą wyprawkę w niezbędne przybory do karmienia.

Polecamy również...