Święta z dzieckiem. Modelarstwo jako sposób spędzenia czasu z potomkiem.

Już za kilka dni wielu z nas oderwie się na chwilę od szkoły, uczelni, pracy i innych obowiązków. Podczas świąt naszym priorytetem staje się rodzina. W tym szczególnym okresie możemy poświęcić czas, którego w życiu codziennym tak często nam brakuje, naszym bliskim. Jak wykorzystać święta na zbliżenie się czy poprawę naszych relacji na przykład z dzieckiem? Odpowiedzią na to pytanie może okazać się modelarstwo.

XXI wiek często wymaga od nas dużego zaangażowania. Wiele czasu poświęcamy na pracę czy naukę. Niejednokrotnie pozostawia to ślad na relacjach rodzinnych. Po całym dniu pracy rodzic potrzebuje odpoczynku, relaksu. Dzieci również wiele godzin spędzają w szkole a nie rzadko dochodzą do tego zajęcia pozalekcyjne. Święta wydają się więc idealnym okresem na poprawę czy podtrzymanie relacji na linii rodzic-dziecko.

Warto wykorzystać ten okres jak najlepiej. Jednym ze sposobów jest wybór takiego prezentu na gwiazdkę, który może być pretekstem do wspólnej zabawy. Inspirację z pewnością podpowie dobry sklep modelarski. Modelarstwo wymaga cierpliwości i czasu. Wspólna praca nad złożeniem świątecznego podarunku może okazać się początkiem nowej więzi z naszym dzieckiem. Złożenie czy sklejenie nawet najprostszego modelu jest wyzwaniem ale sukces niesie za sobą wiele pozytywów. Dlatego zamiast pozwolić swoim bliskim odejść od wigilijnego stołu prosto do komputera czy telewizora, możemy popracować nad modelem.

Każdy z nas lubi ten moment, kiedy udaje mu się sprostać wyzwaniu. Gdy naszymi oczami widzimy czego udało nam się dokonać. Nawet jeżeli nasz syn czy córka już po kilku dniach nie będzie wykazywać zainteresowania zabawką to za każdym razem gdy tylko spojrzy na wspólnie złożony model, będzie pamiętać o tym, że stworzył to ze swoim rodzicem. Taki prezent w postaci modelu i wspólnej pracy na nim niesie również wartość sentymentalną. Wiele razy wracamy myślami do chwil z dzieciństwa, w których dokonaliśmy czegoś wspólnie z rodzicami. Do mile spędzonych chwil. Właśnie te wspomnienia są drogą do trwałej, dobrej relacji miedzy rodzicem i dziećmi.

Modelarstwo to jeden ze sposobów na spędzanie świąt z dzieckiem. Oczywiście nie mamy pewności czy uda nam zaciekawić dziecko naszym prezentem. Jednak warto jest spróbować czegoś nowego, czegoś co może wywoływać u dziecka pozytywne wspomnienia przez wiele lat.