na narty z dzieckiem

Wybierasz się na narty z dzieckiem? Zapewnij mu komfort i bezpieczeństwo!

Narciarstwo jest sportem, który często przeradza się w życiową pasję. To nie tylko zdrowa dla ciała aktywność fizyczna, lecz również sposób na rekreację i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Nic zatem dziwnego, że pragniemy zainteresować nim nasze dzieci. Często jednak rodzice zmagają się z wieloma dylematami: kiedy dziecko może rozpocząć przygodę z nartami, jaki asortyment będzie niezbędny na stoku? Przedstawiamy praktyczne wskazówki, dzięki którym zapewnimy naszemu dziecku bezpieczeństwo i wygodę.

Jaki wiek jest odpowiedni, by zacząć naukę jazdy na nartach?

Dla wielu narciarstwo może się wydawać sportem, który wymaga sporej odwagi i sprawności fizycznej. Wizja naszej pociechy szusującej na nartach często budzi obawę. Jednak dzięki odpowiedniemu instruktażowi już nawet 3- lub 4-letnie dzieci szybko opanowują jazdę na łagodnych stokach. Tę umiejętność zawdzięczają swojej zwinności oraz elastyczności. Warto jednak pamiętać, że rozwój motoryczny u dzieci przebiega w różnym tempie, dlatego do każdej pociechy należy podchodzić w sposób indywidualny.

Bywa, że przeszkodę w nauce jazdy na nartach stanowią nie tyle ograniczenia fizyczne dziecka, lecz jego cechy osobowości. Małe dzieci szybko się nudzą oraz poddają w obliczu trudności i niewygody. Trudno też uzyskać im długotrwałą koncentrację i skupienie, które są wymagane podczas lekcji instruktażowych.

Jeśli chcemy zaszczepić w naszym dziecku fascynację narciarstwem, zapiszmy je na próbną jazdę po stoku i bacznie obserwujmy jego reakcje. Gdy widzimy, że maluch nie radzi sobie z ciężarem sprzętu i odzieży narciarskiej lub nie wykazuje zainteresowania tego rodzaju aktywnością, nie starajmy się wywierać na nim presji. W przeciwnym razie możemy skutecznie zrazić dziecko do jazdy na nartach.

Odzież narciarska dla dzieci

Udając się na stok, nie lekceważmy ważnej kwestii, jaką jest pogoda. Dzięki odpowiedniej odzieży narciarskiej ochronimy naszą pociechę przed niespodziewaną zmianą warunków atmosferycznych. Oto niezbędne ubrania, które zapewnią dziecku wygodę i ciepło.

  • Kurtka narciarska. Kurtka narciarska z kapturem zabezpieczy dziecko przed przemoknięciem i mrozem, a jednocześnie pozwoli jego skórze oddychać. Powinna być na tyle długa, by zapobiec przedostaniu się śniegu w okolice talii.
  • Spodnie narciarskie. Materiał spodni narciarskich, podobnie jak kurtek, jest zwykle termoizolacyjny, wodoodporny i “oddychający”, co czyni go idealnym nawet podczas niesprzyjającej, zimowej pogody. Wiele spodni narciarskich posiada również zwężane nogawki, dzięki czemu śnieg nie dostaje się do wnętrza buta.
  • Bielizna termoaktywna. Bielizna termoaktywna, na którą składają się dopasowane do ciała spodnie i bluzka z długimi rękawami, to niezbędny element odzieży, który ogrzeje nasze dziecko, a jednocześnie nie ograniczy jego ruchów. Warto zatem wybierać bieliznę, która jest elastyczna i miękka. Unikajmy tej, która zawiera bawełnę, postawmy raczej na bieliznę poliestrową – możesz ją zakupić m.in. w sklepie narciarskim NartyWarszawa.pl.

Narty dziecięce

Narty dla dzieci są zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić naukę pierwszych zjazdów i skrętów na stoku. W zależności od wieku i budowy ciała naszej pociechy możemy wybrać narty dziecięce o długości 90 cm, 120 cm lub 140 cm. Kupując sprzęt w profesjonalnym sklepie narciarskim, zyskujemy pewność, że uda się nam dopasować narty do potrzeb i predyspozycji dziecka, dzięki czemu pierwsze kroki na stoku będą przyjemnością, a sama jazda stanie się komfortowa i bezpieczna.

 

Dziecięcą odzież narciarską oraz inne niezbędne akcesoria, jak: kaski, gogle czy buty, znajdziesz na stronie http://www.nartywarszawa.pl/.