Zmiany w POLSACIE JimJam od września

Już od 1 września na kanale POLSAT JimJam zagości „Pampalini łowca zwierząt” – kolejny obok „Bolka i Lolka” oraz „Przygód Reksia” serial animowany dla dzieci powstały w kultowym studiu SE-MA-FOR w Bielsku-Białej.

Beztroski i niezbyt mądry łowca Pampalini to postać, której trudno nie lubić. Najmłodsi będą mogli przekonać się o tym, oglądając jego zabawne przygody codziennie o godz. 8.05, 14.35 i 20.00.

Jestem Pampalini łowca zwierząt, niezastąpiony, niezawodny, któż nie słyszał o Pampalinim! Pampaliniemu wystarczy sięgnąć ręką, już w garści trzyma zwierzaka” – tak przedstawia się tytułowy bohater kreskówki. Dziarski Pampalini bezgranicznie wierzy w siebie i swoje zdolności łowieckie, jednak nierzadko okazuje się, że trochę przecenia swoje możliwości, przez co musi brać nogi za pas… Mimo iż twierdzi, że „jeśli Yeti istnieje, to tylko Pampaliniemu może się udać sztuka schwytania go!”, to wiadomo jedno – Yeti z pewnością ucieknie. Podobnie jak wszystkie inne zwierzęta, których złapania podejmie się pechowy bohater.

Pomysłowy i pełen energii Pampalini podczas łowów ucieka się do przeróżnych forteli. By złapać krokodyla używa kleju i środków nasennych, dla lwa przygotowuje klatkę, Yeti wabi na jedzenie oraz telewizyjne bajki, a żyrafie próbuje zawiązać oczy. W łowach towarzyszy mu sympatyczny koczkodan. Razem tworzą dość komiczną parę, gdyż małpka lubi krzyżować plany swojego kompana – czasem otwiera klatkę ze złapanym zwierzakiem, kiedy indziej zamyka podróżnika w namiocie.

Bajka ma charakter edukacyjny. Najmłodsi poznają różne gatunki zwierząt. W każdym z 13 odcinków łowca poluje na inne zwierzę: niedźwiedzia grizzly, krokodyla, lwa, tapira, kondora, węża boa, yeti, słonia, żyrafy, strusia, goryla, mrówkojada i hipopotama. Dzieci dowiadują się, co wyróżnia każde zwierzę i gdzie można je spotkać. Łowca informuje między innymi, że „hipopotamy spotyka się tylko w Afryce, w pobliżu wielkich jezior i rzek…”, że słonie występują stadnie, krokodyl ma bardzo, ale to bardzo ostre zęby, a żyrafy potrafią sięgać najwyższych gałęzi.