Artystyczne warsztaty małych i duzych


DZIECI VS ARTYŚCI
WARSZTATY ARTYSTYCZNE

CZAS: 23 września, 14 października, 18 listopada 2012

MIEJSCE: tymczasowa siedziba Teatru Ochoty (ul. Skorochód-Majewskiego 34)

WSTĘP WOLNY! (obowiązują zapisy)

DZIECI w wieku 4-7 lat

Fundacja Nie Zawsze Musi Być Chaos i Teatr Ochoty zapraszają na cykl trzech niezwykłych warsztatów artystycznych. Innowacyjne zajęcia z udziałem znanych artystów: Agaty Skwarczyńskiej, graficzek z TEMPERÓWKI oraz duetu Paprockji & Brzozowski, kierujemy do maluchów w wieku 4-7 lat.

Nie będą to zwykłe warsztaty techniczno-plastyczne, ale nowocześnie pomyślane i poprowadzone zajęcia artystyczne, oparte na wymianie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności pomiędzy dziećmi a dorosłymi. Artyści trzech dyscyplin nie dla dzieci (scenografia, typografia i moda) będą wspólnie z dziećmi tworzyli sztukę, a podczas wspólnej pracy i zabawy czerpali od siebie nawzajem. W MAŁYM CHAOSIE interesuje nas nie to, ile dziecko może nauczyć się od dorosłego, ale co profesjonalny artysta może wziąć od dzieci. Owocem każdego warsztatu będzie kompletne dzieło: scenografia teatralna, czcionka i strój!

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:

SCENOGRAFIA

23 września (niedziela), godz. 14.00

Artystka: Agata Skwarczyńska

Scena teatralna to miejsce fantazji. Podczas warsztatów, razem ze scenografką Agatą Skwarczyńską dzieci wykreują przestrzeń fikcji. Dzięki podstawowym narzędziom i materiałom, a przede wszystkim wyobraźni uczestnicy warsztatu staną się scenografami własnej bajki.

KOLEJNE WARSZTATY:

TYPOGRAFIA

14 października (niedziela), godz. 14.00

Artyści: Maria Bukowska i Justyna Kosińska ze studia graficznego TEMPERÓWKA

Dzięki temu warsztatowi dzieci zetkną się nie ze zwyczajnym alfabetem, ale z procesem tworzenia czcionki. Nauczą się podstawowych pojęć (m.in. czcionka szeryfowa, bezszeryfowa) oraz poznają kilka technik tworzenia fontu. W drugiej części zajęć stworzą krój własnej czcionki, który każdy będzie mógł zainstalować na komputerze.

MODA

18 listopada (niedziela), godz. 14.00

Artyści: Paprocki & Brzozowski

Podczas zajęć o modzie dzieci będą miały szansę nie tylko dowiedzieć się, na czym polega tworzenie ubrań, lecz także dotkną rozmaitych tkanin, materiałów i akcesoriów, które służą projektantom w codziennej pracy. Razem z artystami mody grupa dzieci stworzy 2 stroje (upinane na manekinie), które zostaną następnie zaprezentowane na prawdziwej modelce.

Podziel się: