Bez czego nie może się obyć maluch na wiosnę?

Są elementy garderoby każdego malucha, bez których nie może się obyć żadna stylizacja. Jednym z nich są rajstopki bądź skarpetki. Polska firma Wola na lato 2012 przygotowała kilkadziesiąt nowych wzorów skarpetek dla chłopców i dziewczynek.

Podstawowym zadaniem skarpetek jest ochrona stóp dziecka przed chłodem oraz otarciami. Skarpetki powinny być wykonane z dobrych gatunkowo przędz, aby zabezpieczyć skórę także przed odparzeniami i reakcjami alergicznymi. Istotną funkcją skarpetek jest także ozdoba, co pozwala dopełnić każdą letnią stylizację, zarówno w połączeniu ze spodniami, szortami czy sukienkami.

Obecne możliwości technologiczne sprawiają, że nasi projektanci mają coraz większe pole do popisu. Najnowsza kolekcja bardzo ciekawa wzorniczo i kolorystycznie gdyż uwzględnia obecne trendy w modzie dziecięcej, czym z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym” – powiedziała Agnieszka Dembska Marketing Manager Wola.

W sezonie letnim najpopularniejszymi wzorami na skarpetkach dla dziewczynek będą serduszka, kokardki, kwiatuszki i urocze drobne kropeczki, natomiast dla chłopców w tym sezonie dominować będą motywy sportowe oraz motoryzacyjne. Najmodniejszymi kolorami będą czyste kolory pastelowe w ciekawych zestawieniach: róż z pomarańczą i turkusem, cytrynowe żółcienie i chłodna soczysta zieleń, chabrowy odcień błękitu, koralowa czerwień.

Na ten sezon bawmy się z dziećmi w kolor i nie bójmy się wzorów! Wszak to trendy.

Panowie – dla was też jest moda w skarpetkach – poznajcie kolekcję Casual. Zapraszamy!

Podziel się: