Biznes z nakierowaniem na dzieci? To się może udać!

Choć w Polsce z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci, to jednak zdecydowanie wzrasta ilość pieniędzy, które przeznaczmy na nasze pociechy. Jednocześnie w dalszym ciągu oferta produktów jest dość ograniczona. Z tego właśnie powodu warto znaleźć jakąś niszę, w której stworzymy nasze przedsiębiorstwo. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Prywatne przedszkole

Ostatnie zmiany w prawie zdecydowanie ułatwiły możliwość otwierania prywatnego przedszkola. Choć koszty takiej inwestycji nie są wcale małe, to możemy ją przeprowadzić nieco łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Stawanie na wysokiej jakości usługi da nam z pewnością liczne grono zadowolonych klientów.

Buty dla dzieci

Szczególnie ciekawym pomysłem na biznes okazuje się być sklep w którym sprzedawane są buty dla dzieci. Po pierwsze, są one często znacznie droższe od butów dla dorosłych, po drugie, w przypadku maluchów kupuje się je zdecydowanie częściej. Ponieważ również i marże są całkiem wysokie, to założenie biznesu w tej branży może być strzałem w dziesiątkę – pod warunkiem, że zbierzemy odpowiednie grono stałych klientów.

Importowana odzież dziecięca

Już teraz dość popularnym sposobem na pomnażanie pieniędzy jest import ubranek dla dzieci z krajów zachodnich – najczęściej z Wielkiej Brytanii. Najczęściej wysokiej jakości produkty możemy kupić nawet kilkakrotnie taniej niż w Polsce, import dużej ilości takich rzeczy może więc przynieść bardzo duże dochody pomimo tego, że ceny utrzymamy na niższym poziomie niż krajowa konkurencja.

Prywatna opieka

Ostatnim sposobem na zarobienie pieniędzy, który chcielibyśmy tu przedstawić, jest stworzenie specjalnej agencji zatrudniającej wykwalifikowane osoby. Ich zadaniem miałaby być profesjonalna opieka nad maluchami naszych klientów. Dzięki najwyższej jakości świadczonych usług ceny za takie usługi byłyby wyższe niż rynkowe, przez co grupą docelową byłyby osoby zamożne. Zdecydowanie poprawiłoby to rentowność zarówno naszych działań jak i pracy zatrudnionych u nas osób.

Podziel się: