Bransoletki modułowe dla dzieci – pomysł na idealny prezent?

  • Moda

Charmsy i bransoletki modułowe to biżuteria, którą pokochały kobiety na całym świecie. Nic dziwnego, że coraz częściej również nasze córki czy młodsze siostrzyczki chciałyby mieć swoje własne zbiory charmsów. Z myślą o najmłodszych Pandora stworzyła kolekcję Disney X Pandora. Czy właśnie znaleźliśmy idealny prezent dla naszych pociech?

Bransoletki modułowe dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Doskonale wiemy, że dzieci uwielbiają naśladować zachowania rodziców. Z tego też powodu każda mała księżniczka pragnie wyglądać tak jak jej mama. Nie tylko pod względem ubioru, ale również dodatków. Gdy tylko córeczka zauważy, że jej mama nosi piękną biżuterię, od razu pragnie mieć taką samą. Małe dziewczynki kochają błyskotki. Pozostaje jednak pytanie, czy bransoletki Pandora nadają się dla małych dzieci? Okazuje się, że tak. Co więcej, właśnie z myślą o najmłodszych Pandora stworzyła wyjątkową kolekcję biżuterii – Disney X Pandora. 

Disney X Pandora to charmsy inspirowane bajkowymi postaciami. Do wyboru mamy m.in. zawieszki w kształcie syrenki Ariel, Tygryska, Kubusia Puchatka, Simby czy Myszki Miki. Prócz standardowych srebrnych zawieszek znajdziemy również kolorowe, emaliowane charmsy, a także srebrne zawieszki platerowane 18-karatowym złotem. Każdy z elementów został stworzony z wyjątkową dbałością o szczegóły. 

Trzeba przyznać, że bajkowe charmsy to strzał w dziesiątkę. Niejedna mała dziewczynka marzy o jakimkolwiek elemencie, który będzie jej przypominał o ulubionej postaci z bajki. Furorę robią zwłaszcza charmsy z syrenką Ariel czy postaciami z „Krainy Lodu”. 

Bransoletki Pandora dla dzieci – nie tylko Disney

Oczywiście oferta charmsów od Pandory jest tak bogata, że możemy wybierać nie tylko spośród kolekcji Disney. Małe dziewczynki z pewnością będą również zainteresowane zawieszkami w kształcie serduszek, zwierzątek czy kwiatuszków. 

Dobrym pomysłem jest również kupno literek z kolekcji Pandora Moments czy Pandora Reflexions. Bransoletki z imieniem czy z inicjałami są bardzo popularne wśród najmłodszych miłośniczek biżuterii. Jeśli więc szukamy prezentu dla córki, chrześnicy czy siostry, kilka srebrnych literek na pewno sprawi jej radość.

Bransoletki Pandora dla dzieci – bezpieczeństwo biżuterii

Każdy rodzic z pewnością zastanawia się, co zrobić, by dziecko już po kilku dniach nie pogubiło charmsów. W końcu nie po to wydajemy pieniądze na bransoletkę i zawieszki, by za jakiś czas zostały one zgubione. Na szczęście nie jest to duży problem, bowiem wraz z charmsami możemy zakupić łańcuszki zabezpieczające, które dbają o to, by zawieszki znalazły się na swoim miejscu i by przypadkowo ich nie zgubić. Warto też pomyśleć o jakiejś bardziej wytrzymałej bazie. Zamiast bransoletki z cienkim łańcuszkiem postawmy np. na bransoletkę Pandora Moments na łańcuszku o splocie wężykowym. Jest ona dużo bardziej odporna, dlatego mamy pewność, że tak łatwo się nie zerwie. Do wyboru mamy także bransoletki skórzane, które prezentują się równie dobrze i podobnie jak bransoletki Pandora Moments, są bardzo wytrzymałe.

Wybierając bazę do bransoletki modułowej warto pamiętać, że powinna mieć ona długość równą obwodowi nadgarstka dziecka + 1-2 cm. Wówczas będziemy mieć pewność, że bransoletka nie będzie ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna. 

Bransoletki Pandora dla dzieci – na jaką okazję?

Często zastanawiamy się, jaki wiek dziecka będzie najlepszy, by sprezentować mu biżuterię. Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego dziecka. Niekiedy dzieci proszą o pierwszą bransoletkę w wieku kilku lat, a niekiedy zaczynają nosić biżuterię dopiero jako nastolatkowie.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki prezent wręczyć dziecku już z okazji narodzin czy chrztu. Choć wiadomo, że niemowlak nie założy od razu bransoletki i będzie musiał poczekać na nią jeszcze kilka lat, to warto sprezentować właśnie bransoletkę Pandora z zawieszkami, które będą przypominały właścicielce o tym wyjątkowym dniu. Kto wie, może właśnie od tej jednej bransoletki zacznie się przygoda Waszych córek z kolekcjonowaniem kolejnych charmsów?

Bransoletki Pandora będą też idealnym pomysłem, jeśli szukamy oryginalnego upominku na Pierwszą Komunię Świętą. W tym wyjątkowym dniu możemy podarować dziecku bransoletkę z jednym charmsem. Każde kolejne święto, takie jak urodziny czy Dzień Dziecka może być okazją do wręczenia kolejnego charmsa. Po pewnym czasie powstanie na pewno niezwykła kolekcja, złożona z pięknych wspomnień w postaci oryginalnych zawieszek.