Co nosić w domu, by zadbać o komfort swoich stóp?

  • Porady
kapcie domowe

Na rynku obuwia damskiego znajdziemy wiele kategorii kapci dedykowanych zastosowaniom domowym, mających osłaniać stopy od chłodu, zapewniać wysoki komfort chodzenia i błogi relaks po męczącym dniu spędzonym na nogach. Podstawowym wyborem są oczywiście wsuwane kapcie damskie, z pełną lub częściową cholewą, również w formie balerin oraz modele z dodatkowym zapięciem, które gwarantuje lepsze trzymanie buta na stopie.

Rodzaje damskich kapci wsuwanych

W tej kategorii obuwia codziennego największą popularnością cieszą się klapki na płaskiej podeszwie lub z niewielkim obcasem, w całości odsłaniające piętę i staw skokowy, utrzymujące się na stopie dzięki szerszemu paskowi materiału zlokalizowanemu tuż za palcami. Wśród kapci damskich wsuwanych znajdziemy również wiele ich wersji z częściową cholewą osłaniającą palce i przednią część stopu oraz kapcie z pełną cholewą, takie jak baleriny czy kapcie sięgające ponad kostkę, zwykle wykończone od wnętrza przyjemnym w dotyku futerkiem, które będą idealnym wyborem na chłodniejsze miesiące roku. Wsuwane kapcie damskie są podstawowym wyborem pań, którym zależy na maksymalnym komforcie i swobodzie codziennego użytkowania. Modele z dodatkowym zapięciem mają na ogół nieco inne przeznaczenie. Mogą sprawdzić się na turnusie rehabilitacyjnym, podczas wakacyjnego wyjazdu czy przy okazji wizyty w ośrodku SPA.

Zalety kapci wsuwanych damskich – dlaczego są tak popularne?

Lekkie buty domowe to przede wszystkim gwarancja znacznie większego komfortu chodzenia. Takie buty nie opinają powierzchni stóp, tym samym pozwalają im odpocząć. To bardzo przydatne, zwłaszcza dla pań z tendencją do puchnięcia stóp. Poza tym wsuwane kapcie damskie są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba ich sznurować, czy męczyć się z ich zapinaniem. W przypadku tradycyjnych kapci wsuwanych damskich typu klapki nie trzeba nawet używać rąk, by założyć je na nogi. Nieco bardziej kłopotliwe w użyciu są kapcie z pełną cholewą, zwłaszcza modele sięgające ponad kostkę, ale ze względu na ich dużą elastyczność, wciąż zakłada się je na nogi dużo łatwiej niż buty tradycyjne, takie jak kozaki czy śniegowce.

Jeśli szukasz modnych kapci, które pozwolą odpocząć Twoim stopom po męczącym dniu w całości spędzonym na nogach, najlepszym wyborem będą lekkie, wykonane z przyjemnych w dotyku tkanin, wsuwane kapcie damskie typu klapki lub z pełną cholewą. Ten drugi model obuwia domowego w szczególności powinien zainteresować te panie, które narzekają na stale marznące stopy. Zabudowana cholewa i ciepła wyściółka zapewnią wysoki komfort cieplny przez cały rok.

Image by Engin Akyurt from Pixabay