Czy foteliki RWF to dobry wybór dla starszego dziecka?

  • Produkty

Foteliki samochodowe RWF to nie jest rozwiązanie jedynie na pierwsze miesiące życia. Niestety, kiedy zaczniesz szukać dla swojego dziecka fotelik rwf 9-18, wiele osób odradzi ci ten zakup – bo przecież jest drogi i niepraktyczny. Wymówek pojawi się mnóstwo! Dlatego przychodzimy ci z pomocą! Obalamy najpopularniejsze mity, które sprawiają, że mało który rodzic wybiera fotelik tyłem do kierunku jazdy do lat 4.

Foteliki samochodowe RWF mają przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo. Bez cienia wątpliwości można przyznać, że najlepszym rozwiązaniem będzie fotelik tyłem do kierunku jazdy ze specjalną homologacją zgodną z najnowszymi standardami unijnymi, który przeszedł na dobrym poziomie testy ADAC. Wyróżnia się przede wszystkim dużą ilością miejsca na nogi, dzięki czemu korzystać z niego może dziecko do nawet 4 lat! Tego rodzaju fotelik 9-18 RWF rośnie wraz z dzieckiem: posiada regulowane zagłówek i uprząż. Bardzo łatwy jest też jego montaż – wpięcie w bazę ze specjalną blokadą trwa dosłownie kilka sekund i poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony rodzic. Jakie mity zatem sprawiają, że foteliki RWF są tak rzadko wybierane jako drugie?

RWF foteliki montowane tyłem – najpopularniejsze mity

Foteliki RWF są niewygodne dla dziecka

Na wstępie warto zaznaczyć, że foteliki RWF to jedyne foteliki, które dziecko “zna” od urodzenia. Nie wie o ewentualnie “wygodniejszych” alternatywach, dopóki ktoś mu ich nie pokaże. Warto jednak zaznaczyć, że fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat (tzw. drugi fotelik) ma zbliżony kąt nachylenia i możliwość jego regulacji, a także wyposażony jest w miękkie wkładki i tapicerkę. Nie można zatem jednoznacznie powiedzieć, że dziecku będzie w nim z jakichś przyczyn niewygodnie, jeśli fotelik RWF jest odpowiednio dopasowany do jego wieku, wzrostu i wagi.

Fotelik 9-18 RWF nie pozostawia dziecku miejsca na nogi

Na początku z pewnością wszystko będzie w porządku – poza fotelik dziecku wystawać będą jedynie stopy. Kiedy podrośnie, nowoczesny fotelik RWF i-Size zapewni mu więcej miejsca dzięki innowacyjnej bazie ISOfix z mechanizmem powiększenia miejsca na nogi. Dzięki niej tego rodzaju fotelik samochodowy montowany tyłem służy dziecku do 105 cm wzrostu.

Foteliki samochodowe RWF sprawiają, że dziecko się nudzi, bo nic nie widzi!

Zdecydowana większość dzieci w czasie jazdy czymś się bawi – nie ma znaczenia zatem, czy widzą fotel rodzica, czy oparcie kanapy. Warto jednak zauważyć, że foteliki RWF są odrobinę wyższe. Twój maluch będzie zatem widział więcej – zarówno tego, co dzieje się w samochodzie, jak i za jego szybami. Popularne lusterka do fotelików RWF służą przede wszystkim rodzicowi – by miał kontrolę nad tym, co robi jego dziecko.