Dear Eco debiutuje na rynku naturalnych ubranek i akcesoriów dla najmłodszych

Dear Eco to debiutujący na polskim rynku producent naturalnych ubranek i akcesoriów dla najmłodszych dzieci – od momentu narodzin do 18-ego miesiąca życia.

Ubranka Dear Eco wykonane są ze zbieranej ręcznie, najwyższej jakości bawełny organicznej PIMA pochodzącej z Peru. Bawełna używana do produkcji ubranek Dear Eco pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych i nie jest poddawana obróbce chemicznej – począwszy od hodowli nasion, poprzez uprawę, aż po gotowe produkty dla najmłodszych. To właśnie dzięki temu materiał zachowuje niezwykłą czystość i delikatność, jest wolny od pestycydów, metali ciężkich, sztucznych nawozów i GMO.

W ofercie Dear Eco znajdują się również akcesoria z reluganu – delikatnej skóry jagnięcej, wyprawianej za pomocą garbników roślinnych, niezawierających szkodliwych związków chromu (buciki, maty, wkładki do wózków i śpiworki). Naturalny proces obróbki sprawia, że relugan posiada charakterystyczną żółtą barwę, jest niezwykle przyjemny w dotyku i zachowuje wszystkie swoje lecznicze właściwości

Ubranka Dear Eco wyróżnia dbałość o detale – zamiast zamków czy guzików, mogących zawierać szkodliwy nikiel, zaproponowano bezniklowe, w pełni bezpieczne napy i zrezygnowano z niepotrzebnych dodatków. Wszelkie nadruki wykonywane są za pomocą farb wodnych, które – w przeciwieństwie do innych barwników, nie zawierają w sobie ołowiu i kadmu. Metki zostały przygotowane w specjalny sposób, umożliwiający łatwe i szybkie odcięcie – bez pozostawiania na materiale żadnych, drażniących elementów.

Dear Eco to ubranka idealne dla dzieci od pierwszych chwil życia. Są niezwykle delikatne i przyjemne w dotyku, nie powodują alergii skórnych i podrażnień. Doskonale sprawdzają się u alergików oraz dzieci z wrażliwą skórą. Ubranka i akcesoria Dear Eco są w pełni bezpieczne dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka, odpowiednie także dla maluszków, zmagających się z alergią. Bezpieczeństwo ubranek poświadczone jest standardem GOTS.’

Inspiracja do powstania marki narodziła się w Norwegii, gdzie poczucie jedności z naturą jest wyjątkowo mocne. Norweskie korzenie ma założycielka firmy – Jennifer Bohan, która wspólnie z Dominiką Mazur, matką dwóch synów i miłośniczką idei zrównoważonego rozwoju, postanowiły stworzyć coś, co będzie połączeniem polskich i norweskich ideałów. Tak powstało Dear Eco.

Podziel się: