Dobre napoje dla dzieci

  • Kuchnia

Codziennie dorosły człowiek powinien wypijać od dwóch do nawet trzech litrów wody dziennie. Jednak ileż można pić samej wody, która nie ma żadnego smaku. Człowiek jest taką istotą, która kocha nowe smaki. Tak samo mają nasze dzieci. Maluchów nie namówimy do tego, żeby piły trzy litry zwykłej wody dziennie. Z powodzeniem można mu jednak podsuwać inne rzeczy do picia.

Smakowe napoje

 

Dobrym i zdrowym pomysłem są soczki dla dzieci. Tak, wszyscy doskonale znamy dzisiejsze realia i doskonale wiemy, że zdecydowana większość napojów dostępnych na rynku to istna bomba zawierająca mnóstwo szkodliwego cukru. To prawda. Jednak nie zapominajmy, że nie można wszystkich producentów takich napojów dla dzieci wkładać do jednego worka. Są takie firmy, które produkują takie smakowe soczki dla maluchów, które faktycznie nie zawierają w sobie tyle cukru. Warto sobie to uświadomić, zanim zaczniemy „kamieniować” jakąś mamę lub tatę za to, że podała swojemu maluchowi sok.

 

Jeżeli chcemy być pewni tego, że nasze dziecko ma w ręku naprawdę zdrowy napój, to nauczmy się czytać etykiety. Od wielu, wielu lat tyle się o tym mówi. Świadoma konsumpcja pewnych wyrobów – nie tylko soków – sprawia, że stajemy się zdrowsi. Wszystkie chemiczne konserwanty, ulepszacze, barwniki może „podkręcają” smak niektórych produktów. Nie zapominajmy jednak o tym, że szkodzi to nie tylko zdrowiu osoby dorosłej, ale również dzieciom. Czytajmy etykiety. Im ich skład jest krótszy, im mniej podejrzanych nazw, które kompletnie nic nam nie mówią – tym dla wszystkich lepiej!

Sto procent owoców

 

Czym tak naprawdę jest sok? To „produkt uzyskany z owoców lub warzyw bez dodatku cukru, konserwantów i innych dodatków”. Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć jakie soczki dla dzieci można wybrać. Warto wybierać te stu procentowe, dzięki czemu będziemy wiedzieć, że na pewno wykonane są z samych owoców plus naturalny aromat. Przy czym niektórzy producenci często piszą „100%”. Nie dodają do tego słowa sok. Dlaczego? Ponieważ jest to tak naprawdę napój z dodatkiem ulepszaczy, który może i jest wykonany z warzyw i owoców. Jednak jego jakość i wartość odżywcza jest daleka od ideałów.

 

Soczki dla dzieci są zdrowe – jeżeli będziemy wiedzieli jakie naprawdę produkty wybieramy. Jest wielu producentów dbających o nasze zdrowie i i zdrowie naszych maluchów. Bądźmy świadomymi konsumentami, dzięki czemu wszystkie pociechy będą mogły cieszyć się różnymi smakami soków, jakie będziemy im dostarczać. Sprawa ma się tak samo w przypadku osób dorosłych.