Drewniane zabawki w ogrodzie

Kiedy rozkwitająca wiosenna przyroda kusi nas niepowtarzalnymi barwami i wspaniałymi zapachami trudno nie myśleć o górskich wędrówkach, spacerach po lesie czy brzegiem morza. Czujemy przypływ energii i chętnie spędzamy każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. W dniach wolnych od pracy, korzystając z pięknej słonecznej pogody, wraz z całą rodziną wybieramy się na wycieczki, jeśli zaś posiadamy ogród bądź działkę, odpoczywamy pośród kojącej zmysły zieleni lub … spędzamy czas na zabawach z najmłodszymi.

A pomysłów na nie jest bardzo wiele. Możemy wykorzystać naturalną scenerię i grać na przykład w chowanego, stworzyć na potrzebę chwili boisko do gry w piłkę bądź też użyć rozmaitych akcesoriów, które doskonale uatrakcyjnią naszą zabawę. W grupie tej na szczególną uwagę zasługują akcesoria wykonane z drewna. Bezpieczne, miłe w dotyku ułatwiają wszechstronny rozwój dziecka i dobrze komponują się z zielonym otoczeniem.

Domki ogrodowe

Pozwalają na wspólną zabawę z rówieśnikami, rozwijają wyobraźnię, dbają o kondycję fizyczną najmłodszych. Możemy wybrać domki z tarasem – idealnym miejscem na odpoczynek czy ciekawą lekturę, dodatkowym piętrem, dzięki któremu mały domek przypomina prawdziwy dom lub ze ślizgiem, który świetnie urozmaici każdą zabawę. Domki wyposażone są w drzwi, okna wypełnione przeźroczystą płytą plexi, a niektóre w donice na kwiaty, a nawet garaże.

Warto do wybranego modelu dobrać również elementy dodatkowe takie jak ścianka wspinaczkowa, kierownica, lornetka, skrzynka na listy czy flagi. Domek stanie się wtedy na przykład pirackim okrętem lub chatką Robinsona. Wszystko zależeć będzie od inwencji twórczej naszych milusińskich. Niezwykle ważną zaletą domków jest możliwość pomalowania na dowolny kolor, w czym oczywiście mogą pomóc rodzicom ich pociechy. Przebywanie w otoczeniu drewna, w przyjemnym naturalnym mikroklimacie pozwoli na wspaniały relaks po nauce czy porządkach domowych.

Akcesoria na place zabaw

Drewniane akcesoria znakomicie sprawdzą się również na placach zabaw. Na działce bądź w ogrodzie zapewnią maluchom dużo zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Nie powinno więc zabraknąć tu tradycyjnej huśtawki z wygodnym siedziskiem. Dzieci na pewno docenią także bardziej złożone konstrukcje – z wieżą, zjeżdżalnią i piaskownicą. Można będzie się zatem nie tylko do woli huśtać, ale również bawić w odkrywców nowych lądów i tworzyć niepowtarzalne budowle z piasku. Jeśli jeszcze w pobliżu znajdzie się domek ogrodowy, nasza pociecha poczuje się jak w cudownej dziecięcej krainie pełnej wymarzonych drewnianych zabawek.

Do ogrodu i na taras

Kolorowe domki dla lalek to wspaniała propozycja dla najmłodszych, którzy marzą o tym, by ich lalki gotowały w prawdziwej kuchni, odpoczywały w salonie i na tarasie, zażywały kąpieli w komfortowej łazience czy kładły się spać w pięknej sypialni. Dlatego do domków dołączono drewniane mebelki ustawione w ładnie udekorowanych pomieszczeniach rozmieszczonych na kilku kondygnacjach. I nie są to jedynie sprzęty należące do podstawowego wyposażenia domu.

W zestawach znajdziemy również drobne gadżety takie jak lampa, fortepian, szafka nocna, parasol czy doniczka. W ogrodzie lub na balkonie nieoceniona okaże się też drewniana kolejka. Zagwarantuje świetną rozrywkę małym fanom motoryzacji. Tę złożoną różnokolorową konstrukcję tworzą przede wszystkim pojazdy – samochody, pociąg, statek i helikopter, które poruszają się po specjalnie wyznaczonych trasach. Nie mogło zabraknąć tu również figurek ludzi i zwierząt oraz mostów i budynków.

W chłodne deszczowe dni będziemy mogli przenieść do salonu czy pokoju dziecięcego zarówno domki dla lalek, jak i kolejkę pozwalając najmłodszym na kontynuowanie zabawy w domowym zaciszu.

Lubimy otaczać się drewnem, do wnętrz wprowadza ciepłą atmosferę, w ogrodzie wspaniale uzupełnia zieloną scenerię. Z tego naturalnego materiału powstają także estetycznie wykonane akcesoria do zabawy, które idealnie wpisują się w zyskujący coraz większą popularność styl eko.

W materiale wykorzystano zdjęcia oraz informacje o produktach firmy 4iQ, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające do użytkowania przez dzieci.

[ngg src=”galleries” ids=”65″ display=”basic_thumbnail”]

Podziel się: