Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny!!! Ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów urodził się 109 lat temu w USA i do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. 25 listopada mamy okazję kolejny raz uczcić jego urodzinowe święto – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Mało kto wie, że swój wkład w powstanie tego pluszaka ma sam Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. W 1902 roku Prezydent wraz ze swą świtą wybrał się na łowy. Jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Roosevelt nie zgodził się na jego odstrzelenie. „The Washington Post” opublikował rysunek upamiętniający to wydarzenia. Był on inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchona. Zaczął on produkować misie nazywając je na cześć Prezydenta „Teddy Bear”.

Maluchy na całym świecie pokochały tego pluszaka. Niedźwiadki stały się głównymi bohaterami najpopularniejszych bajek. W Wielkiej Brytanii karierę zaczął robić Kubuś Puchatek, w Stanach Zjednoczonych Miś Yogi, natomiast w Polsce w latach ’70 powstał Miś Uszatek. Dziś pluszowy niedźwiadek jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Które dziecko nie posiada choć jednej takiej maskotki? Misie są także inspirującym motywem dla producentów zabawek. Kubki, foteliki, ręczniczki – wszystko z wyrysowanymi misiowymi postaciami. Ponadto dla wszystkich małych fanów niedźwiadka, projektanci marki Niño stworzyli specjalną kolekcję pościeli inspirowaną tą maskotką (więcej na stronie www.nino-espana.pl). Teraz nasi najmłodsi mogą cieszyć się swoim ulubieńcem także podczas zabaw na łóżku, czytania bajek czy wieczornego szykowania się do snu.

O ile bohaterowie najnowszych bajek są zazwyczaj chwilowymi gwiazdami, „Teddy Bear” jest zabawką ponadczasową. Kolejnych 100 lat, Misiu!