Eksperci radzą: Żywienie niemowląt

W ciągu pierwszego roku życia niemowlę znacznie zmienia swoje zapotrzebowanie na pokarm. Rodzice często zastanawiają się, czy robią wszystko, by jego dieta była właściwa. Z pomocą przychodzi Humana, która w konsultacji z dietetykiem przygotowała cykl artykułów na temat żywienia niemowląt.

Pierwszy rok żywienia malucha jest bardzo ważny i od tego czy dieta będzie właściwa, zależy jego dalszy zdrowy rozwój. Noworodek rodzi się z rezerwami pokarmowymi zgromadzonymi podczas życia płodowego, natomiast roczne dziecko może jeść już niemal wszystko to, co dorosły. Jak pokierować w tym czasie dietą malucha dowiedzą się rodzice z serwisu Mamosfera.pl

Artykuły dotyczą żywienia noworodków oraz niemowląt po 4., 6., 8., 10. i 12. miesiącu życia. Są oparte o porady dietetyczki Justyny Jessy z Poradni Świadomej Mamy PrenaVita, która specjalizuje się w odżywianiu kobiet w ciąży, planujących ciążę oraz w żywieniu niemowląt i małych dzieci.

– „Aby mieć pewność, że odpowiednio żywimy malucha najlepiej konsultować się ze specjalistą w zakresie żywienia niemowląt i małych dzieci (pediatra/dietetyk). Można korzystać również z materiałów wydawanych przez Instytutu Matki i Dziecka.” – tłumaczy Justyna Jessa. – „Rodzice niemowląt przede wszystkim mają wątpliwości co do czasu wprowadzania glutenu do diety malucha, a także często pytają w jaki sposób podawać nowy pokarm – w jakiej formie, konsystencji i ilości” – dodaje dietetyk.

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykułach dotyczących żywienia niemowląt publikowanych regularnie w serwisie Mamosfera.pl. Rodzice dowiedzą się jak bezpiecznie rozszerzać dietę niemowlęcia, a także jakie owoce można mu podawać w poszczególnych miesiącach, kiedy należy wprowadzać pokarmy stałe, kaszki i soki. Ważne informacje dotyczą również najczęstszych błędów żywieniowych popełnianych przez rodziców niemowląt, takich jak zbyt wczesne wprowadzanie niektórych pokarmów, co może skutkować np. wystąpieniem alergii.

– „Cykl artykułów na temat etapów żywienia niemowlęcia to wyjście naprzeciw potrzebom rodziców – naszych konsumentów. Czytelnicy serwisu Mamosfera.pl mogą też dowidzieć się, jakie produkty Humana są odpowiednie dla dzieci w ich wieku.” – mówi Monika Gąska, Brand Manager Humana.

Verco - wellness is our challenge

Bezpieczne produkty dla niemowląt polecane w artykułach można kupić w sklepie internetowym Kidy.pl. Wiele z nich dostępnych jest w promocyjnych cenach.