Fala uderzeniowa w Poznaniu – co warto o niej wiedzieć?

Problemy z pracą mięśni, ścięgnami, czy stawami to bardzo powszechne dolegliwości, które mogą spotkać każdego. Zawsze towarzyszyły one ludziom, lecz jeszcze kilka lat temu, niewiele osób cokolwiek robiło, by pozbyć się swoich schorzeń, zrzucając to na brak specjalistów, czasu, czy środków. Dziś na szczęście mamy o wiele większe możliwości.

Charakterystyka fali uderzeniowej

Jak wygląda fala uderzeniowa w Poznaniu? Jest to zabieg fizjoterapeutyczny, który zaczyna się od lokalizacji okolic zmienionych chorobowo poprzez badanie palpacyjne. Następnym krokiem jest aplikowanie żelu sprzęgającego. Co dalej? Przyłożenie aplikatora do miejsca objętego bólem. Warto zaznaczyć również, że w trakcie zabiegu, mogą być odczuwalne impulsowe uderzenia – regulowane dla każdego pacjenta. Czas zabiegu dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od schorzenia – z reguły trwa od kilku do kilkunastu minut. Należy jednak ustalić ten aspekt podczas wstępnych konsultacji, by zebrać wszystkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu.

Wskazania do zabiegu

Kiedy warto skorzystać z takich usług zabiegów rehabilitacyjnych jak fala uderzeniowa w Poznaniu? Do głównych wskazań zaliczamy między innymi bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym i stawu barkowego, zmiany zwyrodnieniowe w okolicach nadgarstka, bóle ścięgien, bóle stawów łokciowych (np. popularny łokieć tenisisty), stany zapalne przyczepu mięśni oraz powięzi podeszwowej, bóle pourazowe, wzmożone napięcie mięśniowe, czy zwapnienia w okolicach ścięgien. Lista jest oczywiście dłuższa, ponieważ są to jedynie przykłady. Warto zatem skonsultować się z lekarzem osobiście.

Przeciwwskazania

Oczywiście pozytywne strony to nie wszystko, o czym należy pamiętać. Fala uderzeniowa w Poznaniu podczas rehabilitacji posiada również listę przeciwwskazań – jak każdy inny zabieg, nawet w mało inwazyjnej medycynie estetycznej. Kiedy więc nie można pokusić się o realizację takich czynności jak fala uderzeniowa w Poznaniu? Jednym z przykładów jest między innymi ciąża – innym osteoporoza, czy ostre stany zapalne. Co jeszcze znajdziemy na liście? Są to między innymi: infekcja, przebyty zawał w ciągu ostatnich 3 miesięcy, rozrusznik serca (chociaż można realizować zabieg w miejscach, które oddalone są od rozrusznika w bezpiecznej odległości), choroba nowotworowa, przyjmowanie dużych dawek leków przeciwzakrzepowych, hemofilia, metalowe implanty (zasady ewentualnej realizacji są zbliżone do wyżej wymienionego rozrusznika serca). Jak widać, lista przeciwwskazań jest stosunkowo nieduża.