Gry Ravensburger zapewnią Ci doskonałą rozrywkę

gry Ravensburger

Gry planszowe są twoim hobby? Lubisz ciekawie spędzać czas ze znajomymi lub rodziną? Jeżeli tak, to ten artykuł Cię zainteresuje.

W dobie rosnącej cyfryzacji praktycznie każdej dziedziny życia rozrywki takie jak granie w gry planszowe czy gra w karty stają się coraz mniej popularne. Ludzie wolą rozrywki elektroniczne z użyciem smartfonów, konsol i telewizorów. Jednak są jeszcze osoby, które czasami grywają w gry planszowe i wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Przykładem świetnych planszówek są z pewnością gry Ravensburger.

Gry Ravensburger — dla każdego coś miłego

Gry Ravensburger to bardzo szeroki wybór gier, spośród których nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś ciekawego dla siebie. Jedną z bardziej interesujących opcji jest gra o nazwie Memory Mini. Zasady rozgrywki są proste i zrozumiałe. Należy odwrócić karty, pomieszać i odnaleźć pasujące do siebie pary obrazków. Zajmująca i inteligentna gra, która ćwiczy pamięć wzrokową, spostrzegawczość i zdolność koncentracji. Nawet małe dziecko może w niej pokonać dorosłego. Na obrazkach występują bohaterowie bajeczki dla dzieci pod tytułem Bing. Znajdziemy tam królika Binga, słoniczkę Sulę, opiekuna Flopa, Pando, Coco i Charliego i innych.

Dostosuj asortyment do oczekiwań domowników

Inną wartą uwagi grą, jaką oferuje marka Ravensburger, jest tzw. Labirynt. W tej grze planszowej reguły również nie powinny stanowić dla nikogo problemu. Twoim zadaniem jest przesuwać ścieżki labiryntu tak, aby dotrzeć do tajemniczych przedmiotów i istot ukrytych w podziemiach. Wygrasz, jeśli odkryjesz wszystkie sekrety i wrócisz do punktu wyjścia. Dotarcie do celu będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ labirynt ciągle się zmienia. Dodanie jednej karty labiryntu powoduje przesunięcia, gdy następny gracz ma ruch może wsunąć kartę znajdującą się na brzegu, wtedy labirynt ponownie ulega modyfikacjom. Strzałki na brzegach planszy informują, gdzie można wsuwać karty. Labirynt to zajmująca gra dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli polubią tę grę. Dla fanów teleturniejów też się coś znajdzie. Gra postaw na milion jest oparta na prostych regułach, które są bardzo łatwe do opanowania i jednocześnie gwarantują mnóstwo emocji wszystkim uczestnikom. Gracze to jeden prowadzący i zawodnicy (maksymalnie 5 osób). Zawodnicy rozpoczynają grę z milionem złotych i przez 8 rund starają się zachować jak najwięcej pieniędzy, udzielając odpowiedzi na pytania. Podczas gry liczy się wiedza i intuicja, podobnie jak w teleturnieju.

Powyższe gry Ravensburger to tylko kilka bardziej znanych tytułów tejże firmy. Na rynku dostępnych jest jeszcze wiele innych bardzo kreatywnych odmian gier planszowych marki Ravensburg.

Podziel się: