Jak przeżyć święta z niemowlakiem i nie zwariować?

Pierwsza wigilia twojego maleństwa? To duże wyzwanie dla całej rodziny, jak i samego malucha, tym bardziej kiedy macie w planach wyjazd np. do babci. Jesteś pełna obaw czy niemowlak się zaaklimatyzuje, czy wszystko na pewno spakowałaś? Podpowiadamy jak przeżyć święta z niemowlakiem i nie zwariować.

Pakujemy się
Przed wyjazdem zastanów się co ze sobą zabrać. Grunt to dobra organizacja. Najpierw rozpisz na kartce wszystkie potrzebne rzeczy takie jak: butelka, śpioszki, czapeczka, pieluszki, wkładki laktacyjne, chusteczki, kremy. Dla porządku to wszystko możesz spakować do podręcznego organizera firmy Feretti. Dzięki temu praktycznemu koszyczkowi będziesz miała pewność, że wszystkie potrzebne rzeczy są pod ręką. Organizer dostępny jest także w formie maty do zawieszenia na drzwiach lub łóżeczku. Dostępne wzory i adresy sklepów znajdziesz na stronie: www.feretti.pl. Zapas pieluszek możesz spakować do oddzielnej specjalnej torby do zwieszenia w szafie ( np. marki Feretti).

Jak w domu
Ważne jest, by w domu u rodziny którą będziemy odwiedzać, przygotować dla maluszka cichy kącik, który choć trochę będzie mu przypominać domowe zacisze. Zabierz jego własny kocyk, pozytywkę, ulubioną maskotkę czy matę edukacyjną. Maluszki czują się bezpieczniej gdy są w otoczeniu, które już znają. Zachowaj również rytm dnia swojego bobasa. Wiadomo, że cała rodzina jest zaaferowana pojawieniem się nowego dzidziusia i każda ciocia będzie chciała ponosić go na rękach. Postaraj się zachować zimną krew i przekonać wszystkich domowników, jak ważne jest dla dziecka zachowanie tego samego rytmu kąpieli i spania co w domu. W przeciwnym razie bobas będzie rozdrażniony i płaczliwy. Warto się także zastanowić nad zakupem rozkładanego, turystycznego łóżeczka. Zapewnia ono niemowlakowi komfort snu, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca w samochodzie.

Bombki światełka
Uwielbiają je wszystkie dzieci, bez względu na wiek. Oczywiście, jeszcze dużo czasu upłynie zanim Twój maluszek pomoże ci w przygotowaniu świątecznych ozdób lub zawiesi swoją pierwszą bombkę na choince. Pamiętaj jednak, że dla niemowlaka to nowe otoczenie jest także bardzo interesujące do obserwacji. Z zaciekawieniem będzie podziwiał kolorowe bombki, migające światełka oraz szybko zmieniające się postacie. Aby pozwolić mu na swobodną obserwację, weź ze sobą na wyjazd praktyczną mięciutką matę Feretti, którą jest przesiąknięta zapachem waszego domu. Czując się bezpiecznie maluszek będzie spokojnie obserwował co się dzieje dookoła. Bogaty wybór mat edukacyjnych w swojej ofercie ma firma Feretti (www.feretti.pl/maty).

mata

organizer

organizer2

Podziel się: