Jak uchronić dzieci przed wychłodzeniem?

Ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza zimą, gdy jesteśmy bardzo ciepło ubrani, sprawia, że łatwiej można się spocić. Wilgoć utrzymująca się przez dłuższy czas na naszej skórze może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji do przeziębień. Dlatego warto zadbać o odpowiednią odzież, która uchroni nas i nasze dzieci przed nieprzyjemnościami. Od niedawna Gatta Active w swojej ofercie ma bieliznę termoaktywną w wersji dla dzieci.

Specjalna przędza wykorzystana w bieliźnie Gatta Active Thermoactive posiada wyjątkowe właściwości termiczne: pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury ciała, a w niskich temperaturach gwarantuje komfort cieplny, ponieważ szybko odprowadza nadmiar wilgoci z powierzchni skóry i zapobiega wychłodzeniu.

„Bawełna, z której wykonana jest typowa bielizna, bardzo łatwo chłonie wodę i nie ma właściwości odprowadzania jej na zewnątrz. W rezultacie, gdy bawełniana koszulka jest wilgotna, działa niczym kompres i przez długi czas wychładza nasz organizm. Specjalna przędza, z której wykonana jest odzież termoaktywna Gatta Active odprowadza nadmiar wilgoci z powierzchni skóry, co chroni nas i nasze dzieci przed nadmiernym wyziębieniem” – powiedziała Monika Kazimierczak, Brand Manager Gatta Active.

Do tej pory Gatta Active Thermoactive produkowana była w wersjach damskich i męskich, od obecnego sezonu dostępna jest także w wersji dla dzieci. Ciekawe zestawy kolorystyczne – czarno-fioletowy oraz turkusowy – spodobają się chłopcom i dziewczynkom. Koszulka z długim rękawem i spodnie-legginsy tworzą komplet idealny pod kombinezon na narty, czy na zabawy zimowe. Zarówno koszulka, jak i legginsy dostępne są w trzech rozmiarach dla dzieci w wieku 6-8, 8-10 i 10-12 lat.

Produkty Gatta Active Thermoactive dla dzieci dostępne są w salonach firmowych Gatta w cenach: legginsy 79 zł, koszulka 99 zł.

Podziel się: