Jak wybrać wygodne i ładne kapcie?

  • Porady

Kapcie są jedną z najważniejszych par butów, w jakich chodzimy na co dzień. Po długim dniu w pracy, szkole lub na uczelni, warto założyć wygodne kapcie Befado, dzięki którym nasze stopy wypoczną i będą mogły swobodnie swobodnie oddychać.

Podstawowe wskazówki

Jednym z najważniejszych czynników jest rozmiar, dlatego nic w tym dziwnego, że najczęściej szukamy kapci w tym samym rozmiarze, co nasz zwykły rozmiar butów. Warto jednak za każdym razem je założyć i zobaczyć, czy nie są za ciasne albo za małe. W przeciwnym razie zmuszą Cię do utrzymywania bolesnej i niewygodnej pozycji. Dlatego możesz nawet kupić kapcie o jeden rozmiar większy. Jeśli zazwyczaj chodzisz w butach nr 38, domowe obuwie może mieć spokojnie rozmiar 39.

Zwróć też koniecznie uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien być wytrzymały i wygodny. Befado jest polskim producentem obuwia, który może poszczycić się certyfikatem “Zdrowa Stopa”. Dzięki temu masz pewność, że proponowane buty są nie tylko ładne i wygodne, ale też bezpieczne. Proponuje doskonałej jakości obuwie dla całej rodziny. W ofercie znajdziesz też specjalne buty profilaktyczno-zdrowotne.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, które kapcie wybierzesz, ważne jest, aby były trwałe i wygodne. Zwróć też uwagę na cenę – kapcie Befado znajdują się w atrakcyjnej cenie. Wybierając buty, sprawdź dokładnie szwy, wkładkę i podeszwę. Lepiej zrezygnuj z wariantów z bawełnianą lub skórzaną wkładką. Zdecyduj się na ortopedyczną wkładkę – w ten sposób skutecznie unikniesz problemów ze stopami.

Weź również pod uwagę właściwości higroskopijne, które są niezmiernie ważne dla prawidłowej regulacji pocenia się. Obuwie powinno pozwalać na swobodną ucieczkę wilgoci i zapobiegać brzydkiemu zapachowi. Na lato świetnie sprawdzą się kapcie z lekkich, oddychających, hipoalergicznych materiałów. Dlatego zwróć uwagę na buty bawełniane, lniane i jeansowe. Dobrym wyborem będą też kapcie Befado z aksamitu, sztruksu lub weluru. Świetnie sprawdzi się model z odkrytymi palcami, który zapewnia dobrą wentylację i zapobiega rozmnażaniu się mikroorganizmów.

Na zimę z kolei lepiej sprawdzą się futrzane, zamknięte kapcie, które są ciepłe i wygodne. Najlepiej, aby miały gęstą podeszwę i polarową podszewkę. Zanim wybierzesz kapcie, zwróć uwagę na rodzaj podłogi. Jeśli jest pokryta laminatem, linoleum lub innym śliskim materiałem, zdecyduj się na antypoślizgową, falistą podeszwę.

Podziel się: