Czas wolny

Jak zorganizować dziecku imprezę urodzinową?

Każde dziecko w pewnym momencie swojego życia marzy o przyjęciu urodzinowym, na które będzie mogło zaprosić swoich rówieśników. Jak zorganizować taką „imprezę”? O czym należy pamiętać?

Zaproszenia urodzinowe dla dzieci

Na początek warto przygotować zaproszenia urodzinowe dla dzieci. Nasza pociecha z pewnością będzie miała wiele radości, wręczając taki bilecik swoim rówieśnikom, a jednocześnie zasygnalizujemy ich rodzicom, kiedy i gdzie odbędzie się „impreza”. Zaproszenia powinny być oryginalne i kolorowe. Dodatkowo mogą na przykład posiadać oryginalny kształt albo nawiązywać do zainteresowań dziecka lub motywu przyjęcia. W zaproszeniu urodzinowym dla dzieci wskażemy kto jest organizatorem zabawy, kiedy i gdzie się ona odbędzie, jakie przewidziano atrakcje, a także ewentualnie co powinni ze sobą zabrać goście i jaki strój obowiązuje. Warto ustalać dość wczesną, popołudniową godzinę.

Dekoracje domu

Kiedy zaproszenia urodzinowe dla dzieci zostaną rozesłane, możemy zabrać się za planowanie samego przyjęcia. To o czym musimy w szczególności pamiętać to wykonanie dekoracji domu. Warto zaangażować w to nasze dziecko. Nie ma nic lepszego niż dmuchanie balonów, przygotowanie confetti, rozwieszanie różnych ozdób oraz dekorowanie stołu. Wiele dzieci uwielbia takie zajęcia. Dobrze jest częściowo oddać inicjatywę dziecku, bo przecież to jego przyjęcie urodzinowe chodzi, a nie o nasze poczucie estetyki. Wspólnie możemy też wykonać bileciki, dzięki którym goście znajdą odpowiednie miejsce przy stole albo spersonalizowaną zastawę. Wystarczy kupić papierowe talerze i kubeczki, które będzie można ozdobić w dowolny sposób.

Przekąski na imprezę urodzinową

Istotnym elementem przyjęcia dla dziecka są nie tylko zaproszenia urodzinowe dla dzieci i dekoracja domu, ale również przekąski. Oczywiście musi pojawić się tort ze świeczkami ale dodatkowo warto zadbać o dodatkowe smakołyki. W ten jeden jedyny dzień w roku, pozwólmy dziecku zjeść coś niezdrowego. Pizza, żelki i chipsy tym razem są absolutnie dopuszczalne i uzasadnione. Oczywiście nie można przesadzać. Warto też przemycić coś zdrowego i pożywnego – suszone owoce, świeże owoce, kanapeczki i tak dalej. Należy również pamiętać o tym, że im atrakcyjniejszy wygląd serwowanego jedzenia, tym chętniej dziecko po nie sięgnie.

Atrakcje na przyjęcie urodzinowe

No i oczywiście pozostają jeszcze atrakcje. Warto zadbać o coś specjalnego. Przygotujmy dla dzieci przedstawienie albo wymyślmy jakąś angażującą zabawę. Nie chcemy w końcu aby nasze pociechy ostatecznie, z nudów wylądowały przed ekranem komputera lub telewizora. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług animatora… ale oczywiście takim animatorem możemy zostać również my sami. Ciekawym pomysłem jest również zorganizowanie różnych konkursów z nagrodami. Zdrowa rywalizacja nie tylko angażuje dzieci, ale również pozytywnie wpływa na ich relacje z rówieśnikami.

Polecamy również...