Kiedy przyda Ci się ozdobny dziurkacz?

Ozdobne dziurkacze dostępne są dzisiaj w wielu sklepach artystycznych, z papeterią oraz akcesoriami do rękodzieła. To bardzo niedoceniane, ale niezwykle przydatne gadżety. Kiedy warto z nich skorzystać? Co można z ich użyciem wykonać? Dlaczego potrzebny jest Ci dziurkacz ozdobny? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule

Oryginalne zaproszenia i kartki okolicznościowe

Przede wszystkim dziurkacz ozdobny jest absolutnie niezbędnym narzędziem do wykonywania oryginalnych zaproszeń i kartek okolicznościowych. Tak naprawdę stworzenie wyjątkowego bileciku zajmie Ci co najwyżej kilka minut. Wystarczy kawałek, ładnego, grubszego papieru i dziurkacz ozdobny. Dzięki temu narzędziu możesz wykonać unikalne ornamenty na brzegu kartki – zarówno wycinane, jak i naklejane. To od Twojej fantazji zależy, w jaki sposób wykorzystasz swój dziurkacz. Na rynku dostępne są natomiast różnorodne modele dziurkaczy – narożnikowe, brzegowe, okrągłe, szlaczkowe i wiele więcej. Dzięki nim stworzysz gwiazdki, koronki, śnieżynki, regularne kółka, falbanki, liście, serca, motyle, kwiaty, a nawet śmieszne wąsy i wiele więcej.

Efektowne pakowanie prezentów

Dziurkacz ozdobny może się również przydać do pakowania prezentów. Wystarczy Ci gładki papier do pakowania, wstążka i dziurkacz. Prezent pakujesz standardowo, owijając go papierem, przewiązujesz wstążkę i doklejasz oryginalne, wyjątkowe ozdoby w postaci papierowych serduszek, gwiazdek, trójkątów, liści lub innych, dowolnych elementów. W sklepach z akcesoriami do pakowania i rękodzieła znajdziesz dziurkacze ozdobne, tworzące rozmaite kształty o różnych wielkościach. Jedne proponują wzory o wielkości 2,5 centymetra, inne o wielkości 5 centymetrów, a jeszcze inne, największe o wielkości nawet 7,5 centymetra.

Jaki papier wykorzystać do tworzenia ozdób?

Dziurkacz ozdobny poradzi sobie zarówno z cienkim, jak i grubym papierem. Nie musisz zatem specjalnie dobierać materiału do Twojego dziurkacza. Oczywiście elementy, wycięte z grubszego papieru, będą bardziej trwałe i lepiej sprawdzą się na nierównej powierzchni albo wypukłych elementach. Te z miękkiego papieru łatwiej natomiast nakleimy na papierową kartkę, zaproszenie albo inny rodzaj bileciku.

Jakiego kleju użyć do tworzenia ozdób?

Jeżeli dziurkacz ozdobny służy Ci do wycinania elementów, które zostaną potem naklejone na inny materiał, warto też wyposażyć się w dobry, mocny klej. Najlepiej sprawdzają się specjalne kleje, które początkowo są białe, ale po wyschnięciu zmieniają kolor na przezroczysty. Dzięki nim możesz przykleić nawet bardzo drobne elementy, bez obaw o pozostawienie nieestetycznych plam.

Podziel się: