Książka, która pomoże dzieciom chorym na raka!

Już niebawem na naszym rynku wydawniczym pojawi się książka, która na pewno wywoła spore zamieszanie w polskim świecie show-biznesu. Redaktor naczelna i wydawca magazynu Imperium Kobiet Ilona Adamska postanowiła po raz kolejny pomóc dzieciom chorym na raka z łódzkiej Fundacji „Krwinka”.

Książka, której premiera zbliża się wielkimi krokami, będzie stanowić nie tylko miłą lekturę i rozrywkę – przyświeca jej także inny cel: Ilona Adamska dochód ze sprzedaży książki wysyła na konto łódzkiej Fundacji „Krwinka” pomagającej dzieciom zmagającym się z nowotworami.

Wydawnictwo nosi tytuł „Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach„. Patronat honorowy nad książką obejmuje Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska. Portal Moda i Ja został jej patronem medialnym.

Adamska zaprosiła do współpracy znanych mężczyzn ze świata show-biznesu, sportu, biznesu, polityki, którzy w zabawny ale i wzruszający sposób opowiedzieli o kobietach swojego życia, o swoim spojrzeniu na płeć piękną.

Udział w projekcie wzięli m.in. Andrzej Blikle, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jarosław Kret, Roman Rogowiecki, prof. Andrzej Bralczyk, Andrzej Pągowski, Artur Partyka, Przemysław Saleta, Marcin Kwaśny, Emilian Kamiński, Andrzej Krzywy, Andrzej Nejman, Grzegorz Wons, Jacek Borkowski, Krzysztof Pieczyński, Łukasz Zagrobelny, Radosław Majdan, Marek Włodarczyk, Bogdan Gajkowski i inni.

Dr Jerzy Walkowiak z warszawskiej Uczelni Heleny Chodkowskiej, który zajął się wstępem do książki tak recenzuje pozycję Adamskiej:

– Ilona Adamska wykazuje niezwykłą umiejętność słuchania swoich rozmówców. Wielu z nich mówiąc o kobietach mówi właściwie o sobie. Teksty niekiedy wprost porażają intymnością wypowiedzi. Jeden z aktorów opowiadając o troskliwości matki z trudem samotnie wychowującej jego i rodzeństwo wspomina zapamiętane z dzieciństwa jej jedne jedyne buty, w których przechodziła „wieki”. Adamska kilkoma precyzyjnymi chirurgicznymi cięciami – pytaniami otwiera serca twardzieli i serca miękkich romantyków. Dokonując wiwisekcji męskiego serca paradoksalnie otrzymuje anatomiczny atlas kobiecej duszy i kobiecego ciała. Pragnąc dowiedzieć się czegoś o kobiecie Adamska „kroi mężczyzn”. Przewrotność tego metodologicznego zabiegu godna jest mistrzów słowa i kinowego obrazu.

Książka już wzbudza spore zainteresowanie. Patronat medialny objęły takie media jak 4funtv, magazyny Papermint, Prime Magine, Gentleman, Four Four Two, Gazeta Warszawska i ponad 20 portali internetowych. Głównym sponsorem książki jest KRAJOWY DEPOZYT PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH.

okladkaok

Nowości książkowe, zapowiedzi i premiery znajdziesz również na stronie Ogólnopolskiej Kampanii „Książka jest Kobietą”

Podziel się: