Książka na prezent

  • Porady

 

Schyłek listopada to czas, kiedy część z nas zaczyna myśleć zakupie świątecznych prezentów. Po drodze mamy jeszcze mikołajki – kolejną okazję do obdarowania bliskich podarunkami. Warto już teraz zaplanować swoje zakupy, aby uniknąć stresu i oczekiwania na dostawę. Książki od zawsze były chętnie wybieranymi podarunkami dla bliskich. Wielką zaletą literatury jest jej uniwersalny charakter – książka doskonale sprawdza się zarówno jako prezent pod choinkę, na urodziny, jak i na wszelkie inne okazje.

 

Jakie książki na święta?

 

Współczesna oferta księgarni stacjonarnych oraz internetowych pozwala wybierać spośród setek tysięcy tytułów z najróżniejszych kategorii. Miłośnicy literatury pięknej, biografii, horrorów, thrillerów, kryminałów i romansów, zacierają ręce – nic tylko kupować, i czytać. Współcześnie, mamy praktycznie nieograniczony dostęp do bogatej oferty najnowszych bestselerów książkowych, które trafiają do większości księgarń już w dniu premiery. Oczekiwanie na kolejny tytuł swojego ulubionego autora stało się czasem pełnym emocji, które sięgają zenitu na krótko przed pojawianiem się książki na sklepowej półce.

 

Coraz bogatsza oferta czeka również na miłośników komiksów. Na rynku znajdziemy całe serie obrazkowych historyjek, opowiadających o losach najsłynniejszych bohaterów popkultury. Co ciekawe, komiksy mają swoich fanów nie tylko wśród najmłodszych. Również starsi miłośnicy literatury zaczytują się w graficznych historyjkach przedstawiających przygody swoich ulubionych fikcyjnych postaci.

 

Książki online czy w księgarni?

 

Jeśli chcemy kupić książkę na prezent dla bliskiej osoby, możemy skorzystać ze specjalnych, promocyjnych ofert księgarń, które oferują okazjonalne boxy, kolekcjonerskie edycje poszczególnych tytułów oraz całe serie wydane w specjalnej oprawie. Tego rodzaju publikacje będą nie tylko interesującą lekturą, ale jednocześnie elegancko i nowocześnie prezentują się na półce lub regale, co również nie jest bez znaczenia, gdyż nadaje otrzymanym książkom wyjątkowego charakteru.

 

Gdzie Polscy kupują książki? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta. Choć księgarnie online oferują szybkie i wygodne zakupy bez wychodzenia z domu, część osób preferuje kontakt z książką przed jej zakupem. Chcą sprawdzić, jak publikacja leży w dłoni, czy czcionka nie jest zbyt mecząca dla oczu, ocenić jakość okładki, składu, czy poznać jej zapach. Właśnie dlatego, mimo że księgarnie w internecie często oferują lepsze warunki zakupu, sklepy stacjonarne praktycznie bez przerwy cieszą się wielkim zainteresowaniem. Sprawdź, jakie propozycje oferuje na przedświąteczny okres najtańsza księgarnia internetowa.

 

Podziel się: