Mamo, Tato, już wiem jak być bezpiecznym

  • Rodzina

23 lipca na Placu Zamkowym w Warszawie, w ramach obchodów Święta Policji, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA promowało akcję edukacyjno-prewencyjną „Mamo, Tato, już wiem jak być bezpiecznym”, którą realizuje wspólnie z Komendą Główną Policji.

Nasza akcja edukacyjna w przedszkolach trwa już trzeci sezon. W tej edycji obejmuje 400 przedszkoli na terenie całej Polski. Dwaj bohaterowie – Superek i Bąbelek uczą dzieci jak prawidłowo zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. Wraz z Komendą Główną Policji prowadzimy ciekawe zajęcia, śpiewamy piosenki oraz oglądamy historie Superka i Bąbelka. Lekcje prowadzone są na podstawie specjalnych materiałów dydaktycznych, które uatrakcyjniają zajęcia związane z bezpieczeństwem i zaspokajają ciekawość małych odkrywców.

Dobiegł końca konkurs na stworzenie makiety ulubionego pojazdu ratunkowego, nagrodę główną – tablicę multimedialną wraz z oprogramowaniem „Pluszaki Rozrabiaki” – zdobyło Publiczne Przedszkole nr 7 z Głogowa.

– Jako firma odpowiedzialna społecznie prowadzimy edukację na temat bezpiecznych zachowań już dla przedszkolaków. Dzieci przyjmują ją z ciekawością i zaangażowaniem, co widać choćby przez liczne zgłoszenia udziału w naszym konkursie. Zaproszenie do udziału w Święcie Policji jest dla nas wyróżnieniem, które potwierdza, że taka akcja jest potrzebna i postrzegana jako priorytetowa przez naszego partnera – powiedział Grzegorz Czekiel, dyrektor operacyjny Biura Zarządzania Wsparciem w Departamencie Sprzedaży w sieci wyłącznej TUiR WARTA.

Więcej o akcji „Mamo, Tato, już wiem jak być bezpiecznym” na stronie www.wartadladzieci.pl