Marks & Spencer zaprojektował kolekcję dla niepełnosprawnych dzieci

Znana marka Marks & Spencer zaprojektowała kolekcję odzieży na jesień-zimę 2018/2019 specjalnie przeznaczoną dla niepełnosprawnych dzieci. Cóż w niej takiego innowacyjnego i czym różnić ma się moda dla takich dzieci?

Otóż kolekcja, która powstała z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością zarówno sensoryczną, jak i fizyczną, posiada dodatkowe udogodnienia ułatwiające jej zakładanie i ściąganie, tak aby odpowiadała na potrzeby dzieci poruszających się o kulach, wózku inwalidzkim czy też dzieci z porażeniem mózgowym. Zostały także wykonane z najdelikatniejszych materiałów, z możliwie najmniejszymi szwami.

Praca nad nią trwała ponad dwa lata, przy ścisłej współpracy z klientami, w tym rodzicami z trzech szkół specjalistycznych. Ekipa projektantów marki M&S była również wspierana przez pediatrę konsultanta, dr. Johana Changa.

Praca nad kolekcją była dla nas czystą przyjemnością. Cieszymy się, że każdy produkt powstał we współpracy z rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Dzięki temu mogliśmy stworzyć kolekcję ubrań, która na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od naszych głównych kolekcji dla dzieci, a jednocześnie posiada udogodnienia ułatwiające ubieranie i ściąganie odzieży – mówi Rebecca Garner, projektantka odzieży dziecięcej w M&S.

Cała kolekcja dostępna jest na tej stronie.

foto: Marks&Spencer

Podziel się: