Modny Śląsk dla dzieci

Modne wydarzenie w modnym miejscu, na temat mody. W katowicach trwa impreza MODNY ŚLĄSK.

Projekt Modny Śląsk to inicjatywa społeczna, która służy promocji i integracji środowisk modowych na Śląsku. Skupia twórców i wykonawców z całego regionu. Tegoroczna edycja dedykowana jest kierunkom w modzie inspirowanej kulturą folkową.

A tymczasem w wielką modę pobawiły się dziś dzieci. Przecież moda to nie tylko światowe kreacje, modelki i wielkie sceny. Jej drugie oblicze mogliśmy zobaczyć podczas warsztatów szycia, prowadzonych przez Elżbietę Bek i Agnieszkę Michalską w ramach projektu MODNY ŚLĄSK.

Galerię klubu „Niegrzeczni” w Katowicach (nota bene – pyszna mrożona kawa!) wypełniły płachty materiałów, wstążki i mnóstwo nici. Przy wspólnym stole zasiadły dzieci i profesjonalne krawcowe. Wszyscy obserwowali jak dzieci wychowujące się w domu dziecka (podopieczni fundacji TVS) otwierają się na nowe doświadczenie i chętnie biorą udział w modowej zabawie. Zaangażowanie młodych twórców w kreatywna zabawę przerosło oczekiwnia organizatorów. Choć pierwotny plan zakładał szycie ubrań dla lalek, idea szybko zmieniła się w mały pokaz mody dla dzieci. Ze zgromadzonych ubrań powstały kreacje balowe i codzienne.

Była to kolejna odsłona projektu Modny Śląsk w ramach którego już jutro na Mariackiej odbędzie się wielka modowa impreza okraszona pokazami projektantów oraz koncertem Stanisława Karpiela – Bułecki i grupy Future Folk.