Motywy norweskie dla małych dziewczynek

  • Moda

Pogoda w grudniu w tym roku jest dla nas bardzo łaskawa i nie odczuwamy nagłego ataku zimy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zimowy klimat wprowadzić do garderoby dorosłych i dzieci. Norweskie wzory opanowały wybiegi światowe w kolekcjach damskich, teraz czas na dodatki dla dziewczynek.

Czym charakteryzują się motywy norweskie? Z reguły ich mianem określa się wszelkie ozdoby w formie gwiazdek, płatków śniegu, reniferów umieszczone w liniach na różnokolorowych paskach. Preważnie pasy i ozdoby występują w odcieniach czerwieni, niebieskiego oraz szarości, ale stopniowo pojawiają się także zielenie, a nawet róże.

„Małe dziewczynki chętnie naśladują swoje mamy, dlatego stworzyliśmy specjalnie dla nich modele rajstop z niezwykle modnymi w kolekcjach damskich motywami norweskimi. Charakterystyczne paski i gwiazdki posłużyły nam do zaprojektowania kilkunastu wersji rajstopek” – powiedziała Agnieszka Dembska Marketing Manager Wola.

Motywy norweskie można nosić od stóp do głów, ważne jedynie, aby zachować spójność – jeśli mamy rajstopki np. w kolorach niebieskich, warto przynajmniej jeden element garderoby dopasować w podobnym odcieniu. Jeśli zdecydujemy się na odważniejsze, np. różowe wzory, lepiej jest wtedy zachować umiar i dobrać pozostałe elementy gładkie i jednolite.

[nggallery id=46]

Rajstopy Woli dostępne są w rozmiarach od 56 cm wzrostu, cena ok. 8 zł.