Na co zwracać uwagę wybierając bieliznę dla mam?

Narodziny dziecka są jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Warto zatem uchronić młodą mamę przed możliwym stresem związanym z nowymi reakcjami jej organizmu na bodźce zewnętrzne. Niezwykle ważna jest dbałość by otaczające nas przedmioty były wysokiej jakości a odzież – przede wszystkim bielizna – spełniały nowe oczekiwania. Oto kilka wskazówek, na co należy zwracać uwagę.

1. Bezpieczeństwo

Bielizna dla kobiety karmiącej musi być bezpieczna zarówno dla młodej mamy, jak i dla dziecka. Firma Lupoline proponuje miękkie modele biustonoszy, które od spodu podszyte są delikatną bawełną. Chroni to buzię i rączki dziecka przed zadraśnięciami, a także zapewnia komfort dla wymagających szczególnej troski piersi w okresie karmienia. Warto zwrócić uwagę na certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo surowców, z jakich bielizna została wykonana np. międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX. Dzianiny powinny być także antyseptyczne i antybakteryjne.

2. Wygoda

Biustonosze dla młodych mam zostały stworzone przede wszystkim po to, aby ułatwić karmienie piersią. Zastosowane w biustonoszach i koszulkach marki Lupoline klipsy typu Clic-Clac umożliwiają odpięcie i proste zapięcie miseczki jedną ręką, a tym samym karmienie dziecka bez konieczności utrudnionego zdejmowania biustonosza. Co więcej, posiadają certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo OEKO-TEX oraz wykonane są z hipoalergicznego tworzywa wysokiej jakości, dzięki czemu są odporne na odkształcenia.

3. Trwałość

Stanik karmiącej mamy jest dużo bardziej narażony na zabrudzenia niż typowa bielizna. Musi być zatem odporniejszy na częste pranie. Nawet po kilku miesiącach intensywnego użytkowania nie ma prawa stracić swoich pierwotnych właściwości funkcjonalnych czy wizualnych. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, precyzję szycia czy rodzaj zastosowanych materiałów.

4. Wygląd

To nieprawda, że praktyczny i solidny biustonosz do karmienia nie może ładnie wyglądać. Poza komfortem noszenia, estetyczny i modny krój potrafi pozytywnie wpłynąć na nastrój każdej kobiety. Dlatego warto docenić także na aspekt wizualny i wybrać taką bieliznę, która nam się przede wszystkim podoba. Polska firma Lupoline jest jedną z nielicznych, która wprowadziła kolory i różnorodne surowce do oferty bielizny dla karmiących mam. Poza kilkoma ciekawymi wzorami biustonoszy, do których można dobrać pasujące figi, Lupoline opracowała także wygodne koszulki nocne, które podobnie jak staniki umożliwiają odpięcie miseczki. Ponieważ koszulki mają rozszerzany fason, a w kroju umieszczono delikatne pliski pod miseczkami, mogą być wykorzystywane nie tylko w trakcie karmienia piersią, ale także wcześniej, w okresie ciąży.