Najmodniejsze czapki tej jesieni dla dzieci

  • Moda

Jesień to bardzo barwna pora roku, która niestety nie rozpieszcza nas piękną pogodą. Ten czas najczęściej nam jako rodzicom kojarzy się z przeziębieniem naszych pociech, dlatego szczególnie wtedy dbamy o nie jeszcze bardziej niż dotychczas. Nie zawsze wychodzi im to na dobre, często dochodzi do przegrzania dziecka a co za tym, idzie niestety szereg infekcji, z którymi trudno później nam się uporać. Dlatego tak ważne jest w tym czasie odpowiednie zwrócenie uwagi na okrycie główki. Gwarancją zdrowia jest odpowiedni dobór czapki jesiennej dla dziecka, musi ona być ciepła a zarazem przewiewna.

Jak wybrać odpowiedni materiał

Szczególną uwagę jak już wspomniano wyżej, należy zwrócić na materiał, z jakiego dana czapka jest wykonana. Na rynku mamy ogromny wybór materiałów oraz wzorów. Nie zapominajmy jednak o wygodzie i komforcie dziecka. Wiemy jak bardzo większość z nich, nie lubi ich nosić. Podpowiemy jak sprawić, aby to się zmieniło. Skład materiału, z jakiego składa się czapka jesienna dla dziecka, powinna być z naturalnej tkaniny, ponieważ to ona odpowiedzialna jest za odpowiednią cyrkulację powietrza. Czapka wykonana ze sztucznego materiału takiego jak np. poliester w parze z potem powoduje u dziecka swędzenie głowy i niechęć do zakładania jej. Jednym z lepszych materiałów nadających się do okrycia głowy jest znana nam wszystkim bawełna. To ona spełnia kryteria takie jak odpowiednie odprowadzenie wilgoci a zatrzymanie ciepła.

Jak wybrać odpowiedni kształt i rozmiar czapki

Nie tylko materiał gra tutaj główną role, ale i kształt. Na szczęście na rynku mamy dostęp do wszelkiego rodzaju kształtów oraz rozmiarów. Czapka jesienna dla dzieci musi być wygodna nie może uwierać ani też spadać na oczy naszych pociech. Bywa często tak, że kupujemy dzieciom zbyt ciasne czapeczki, które uciskają, zbyt mocno główkę dziecka myśląc, że lepiej zatrzymamy ciepło. Tymczasem robimy wielki błąd, nie zdając sobie z tego sprawy, ponieważ ciepło zatrzymywane jest poprzez założenie luźniejszej lekko dopasowanej czapki.

Jaką grubość materiału wybrać na jesienną porę roku.

Tutaj potrzebne jest wyczucie i czujność rodzica, ponieważ jesienią każdy dzień przynosi nam zmienną pogodę. To od nas rodziców w dużej mierze zależy czy wybierzemy odpowiednią czapkę na dany dzień. Może się okazać, że wybraliśmy czapkę za ciepłą dla naszego malucha i niestety doprowadzimy do przegrzania główki, co za skutkuje przeziębieniem, czego byśmy na pewno nie chcieli. Wielu pediatrów twierdzi, iż przegrzanie dziecka jest gorsze niż jego schłodzenie.

Photo by Flo Maderebner from Pexels

Podziel się: