Papugu – przygoda w świecie fotografii


Zdjęcia są pamiątką, która pozwala, by wspomnienia odżywały za każdym razem kiedy na nie patrzymy. Dlatego ważne jest, aby uchwycić ulotne dzieciństwo takim jakim jest naprawdę: wesołym, beztroskim i naturalnym. Fotograficy Papugu rzucają wyzwanie sztampowej fotografii najmłodszych i wchodzą na rynek z nowym, świeżym produktem.

Papugu miało mocne wejście w Warszawie – tuż przed Dniem Dziecka w mieście pojawiły się papugi wykonane z papieru techniką origami. Papugi przyleciały do takich miejsc jak parki, place zabaw i od razu wywołały zainteresowanie zarówno ze strony rodziców, jak i dzieci. Papugi informowały o nowo rozpoczętej działalności oraz udzielały zniżki na sesje fotograficzne.

Papugu to brat i siostra, oboje z wykształceniem fotograficznym, od lat działający na rynku w różnych zakresach. Pomysł na nowy projekt fotografowania najmłodszych zrodził się, gdy razem oglądali zdjęcia dziecka znajomej ze szkoły i oboje zgodnie stwierdzili – „te zdjęcia nie zmieniły się od czasu, kiedy my byliśmy jeszcze w szkole!”. Postanowili ożywić fotografię szkolną i przedszkolną oraz wnieść nowy standard do sesji rodzinnych. Motywem przewodnim zdjęć w studiu są kolorowe tła oraz rekwizyty wykonane z papieru, które ożywiają zdjęcia i nadają im indywidualny charakter.

Sesje w plenerze to specjalność Papugu, zawsze wychodzą w sposób naturalny i dzieci mają frajdę z takiej sesji zdjęciowej.
Chcemy zmienić podejście do fotografii najmłodszych, zależy mi na tym, aby na tyle rozwinąć naszą działalność, aby marka Papugu była rozpoznawalna i kojarzona przede wszystkim z oryginalnymi i estetycznymi zdjęciami” – mówi Iza Kozłowska, współzałożycielka Papugu.

Fotografią zajmuję się od lat, chcę wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte przy innych projektach tak, aby zdjęcia dzieci i młodzieży były na tym samym poziomie, co profesjonalne zdjęcia wykonywane w kampaniach reklamowych” – dodaje Tomek Jelski, współzałożyciel Papugu.

O fotografach najlepiej świadczą ich zdjęcia, dlatego aby dobrze poznać założenia Papugu najlepiej wejść na stronę internetową. Znajdują się tam zdjęcia w trzech kategoriach Studio, Plener oraz Zdjęcia Okazjonalne.Wykonują zdjęcia w szkołach, przedszkolach, w salach zabaw, podczas urodzin i innych uroczystości, specjalizują się w sesjach rodzinnych i sesjach najmłodszych w plenerze oraz studiu. W swoje fotografie zawsze wkładają maksymalne zaangażowanie i do każdej z sesji przygotowują indywidualny scenariusz, przesyłany wcześniej do klienta. Ze swoich zdjęć wykonują również foto gadżety, które są oryginalnym prezentem lub pamiątką.

Podziel się: