Pasja scrapbookingu – dlaczego warto się nią zainteresować?

scrapbooking

Choć większość z nas ma jakieś zainteresowania, niewielu przekuwa je w regularnie realizowane pasje. Dlaczego? Wymówek jest wiele od najczęstszej, czyli rzekomego braku czasu na tłumaczenie się brakiem odpowiedniego sprzętu kończąc. Prawda jest taka, że dla chcącego nie ma nic trudnego, ale dla tych, którym ciężko zrobić pierwszy krok mamy świetną propozycję – scrapbooking. Dlaczego warto spróbować scrapbookingu i co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem? O tym w dzisiejszym artykule!

Co to jest scrapbooking?

Choć scrapbooking w ostatnich latach szturmem podbił serca dziesiątek tysięcy ludzi w naszym kraju, są jeszcze tacy, dla których ta obco brzmiąca nazwa niewiele mówi. Czym więc jest scrapbooking? Jest to rodzaj rękodzieła polegający na samodzielnym tworzeniu bądź ozdabianiu już gotowych albumów, wypełnionych zdjęciami, wpisami i różnego rodzaju tokenami, które mają nam służyć jako utrwalenie wspomnień. Scrapbook można najłatwiej porównać do zeszytów ze złotymi myślami, które część z nas zakładała w czasach młodości. Kolorowe kartki pełne wesołych bazgrołów, wycinków z gazet przyklejonych na klej Magic czy cytatów. Oczywiście scrapbooking to o wiele więcej niż tylko tego typu zeszyty czy albumy ze zdjęciami, bo to, co stworzymy tą metodą zależy tylko i wyłącznie od nas.

Dlaczego warto zainteresować się scrapbookingiem?

Skoro już wiemy czym jest scrapbooking, czas powiedzieć sobie o zaletach jego uprawiania. Otóż jak nie trudno się domyślić, największą zaletą tego hobby jest relaksacja. Wycinanie, rysowanie, przyklejanie i ozdabianie to doskonały sposób na odprężenie i zredukowanie stresu. Podczas tworzenia kolejnych scrapbooków nasze myśli skoncentrowane są głównie wokół prostych czynności wchodzących w skład procesu zdobienia, a co za tym idzie, choć na trochę możemy oderwać się od pędzącego świata pełnego stresu i nawarstwiających się obowiązków. Drugą równie wielką zaletą tego zajęcia jest oczywiście przyjemność i satysfakcja z każdego kolejnego dzieła, które przyozdobi nasz dom bądź ucieszy obdarowaną przez nas osobę. Kolorowe kartki, pięknie wypełnione albumy, bądź ciekawie ozdobione notesy to z kolei świetna pamiątka i satysfakcjonująca nagroda za godziny spędzone nad nożyczkami, klejem magic, kolorowymi kartkami i stemplami.

Czego potrzebujesz, by rozpocząć przygodę ze scrapbookingiem?

Jak widać scrapbooking to świetne hobby. Można się w nim zakochać w każdym wieku, a do jego praktykowania wcale nie potrzeba kilku godzin dziennie. Wystarczy pół godziny wieczorem, by stworzyć coś naprawdę pięknego. Co ważne, do rozpoczęcia przygody z tym rodzajem rękodzieła, wcale nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi. Wystarczy klej magic, nożyczki i odrobina kolorowych kartek oraz wstążeczek. Reszta zależy już od naszej wyobraźni oraz oczywiście wprawy, a tą możemy przecież ćwiczyć latami!

Photo by rawpixel.com from Pexels