Pomysły na prezent świąteczny dla noworodka

kiddo

Narodziny nowego członka rodziny to ważne wydarzenie nie tylko dla jego rodziców. Jaki prezent zabrać na pierwszą wizytę do noworodka?

Powitanie nowonarodzonego dziecka podczas pierwszej wizyty to niezapomniane przeżycie zarówno dla jego rodziców, jak i pozostałych gości. W dobrym tonie jest zabranie ze sobą podarku dla nowego członka rodziny. Pytanie, wobec którego najczęściej stają obdarowujący to kwestia, jaki rodzaj prezentu dla maluszka wybrać.

Praktyczne podarki

Pierwszą myśli, kiedy poszukujemy odpowiedniego prezentu dla bardzo małego dziecka są praktyczne przedmioty. Warto pamiętać, że wybierając taki rodzaj podarku powitalnego z pewnością powielimy to, co młodzi rodzice przygotowali dla swojego potomka, dlatego dobrym pomysłem jest zakupienie tego, co nawet w dużych ilościach i w późniejszym okresie będzie wykorzystane.

Według sprzedawców ze sklepu internetowego Kiddostate.pl, ciekawym rozwiązaniem jest zakupienie kocyka dla dzieci. Miłe w dodatku i ciepłe okrycia wyprodukowane z akrylu lub ekologicznej wełny albo polaru z pewnością przyda się rodzicom do zapewniania maluszkowi ciepła i komfortu. Alternatywą dla kocyka jest tak zwany rożek, a więc specjalny rodzaj becika. Te jednak mają drobną wadę, dla szybko rosnącego brzdąca mogą po jakimś czasie może okazać się zbyt małe.

Ręcznik z kapturem to nowoczesny, ale jednocześnie praktyczny prezent. Tkanina, z której są wykonane zazwyczaj doskonale wchłania wodę, co oznacza, że zniwelują możliwość przeziębienia się dziecka zaraz po kąpieli. Jednocześnie taki ręcznik jest miękki i delikatny dla wrażliwej skóry dziecka.

Innym pomysłem jest kubek niekapek, a więc specjalne naczynie z dziubkiem, aby dzieci mogły swobodnie z nich pić bez rozlewania płynu. Tego rodzaju pojemniczki pozwalają dziecku na swobodną naukę samodzielnego picia, ponieważ nie pozwalają na rozlewanie się napoju bez różnicy, czy zostanie on przewrócony, czy potrząśnięty.

Prezenty z pomysłem

Okazuje się, że nawet praktyczne podarki mogą zostać zaprezentowane w ciekawy i niebanalny sposób. Jedną z takich propozycji jest tak zwany tort pieluszkowy. Składa się on z ręcznie ułożonych pieluszek tetrowych, skarpetek lub śliniaczków albo innych drobiazgów, które z pewnością przydadzą się w trakcie pierwszych miesięcy życia dziecka. Opakowany w celofan i przewiązany kolorowymi wstążkami robi wrażenie.

Innym podarkiem wartym rozważenia może być smoczek uspokajający albo karuzela nad łóżeczko.  Tego typu przedmioty z pewnością przydadzą się, kiedy zajdzie potrzeba zainteresowania lub złagodzenia jego rozdrażnienia.

Podziel się: