Powrót do szkoły 2020 – przegląd. Wszystko, czego potrzebujesz!

Powrót do szkoły 2020

Powrót do szkoły 2020 będzie na pewno wyjątkowy. Chyba jeszcze nigdy tak nie było, żeby całe państwa, cały świat był sparaliżowany widmem wszechobecnego wirusa. Kwarantanny, środki bezpieczeństwa, wszystko to stawia pod wielkim zapytaniem powrót do szkoły w sensie dosłownym – do budynku, do klasy. Jednak, bez względu na sytuację, do nauki wrócimy. Nawet, jeśli ma to być nauka online. Na powrót do szkoły trzeba się zatem przygotować, a im wcześniej, tym lepiej. Mamy nadzieję, że pomoże Wam w tym nasz przegląd wyposażenia ucznia.

Powrót do szkoły 2020

Zestaw ucznia nie może się obejść bez artykułów szkolnych czy biurowych. Podstawa to oczywiście zeszyty, w linię, w kratkę, bloki rysunkowe i techniczne. Tak, tak dzisiaj większość wypracowań pisze się zapewne w komputerze, ale nic nie zastąpi zeszytów i notatników. Do tego zestaw długopisów, w tym również kolorowych (czerwony zarezerwowany jest dla nauczycieli wpisujących uwagi), flamastrów, markerów, ołówków, kredek. Na przedmioty techniczne przyda się zestaw linijek, na plastyczne – farby plakatowe, akwarele. Konserwatywni rodzice postawią też zapewne na pióra – wieczne i kulkowe. Dla dzieci frajdą będzie to, że większość artykułów szkolnych jest dzisiaj ozdobiona wizerunkami ich ulubionych bohaterów z kreskówek, bajek czy seriali.

Nie tylko podręczniki

Powrót do szkoły 2020 - klasa szkolnaNa uczniowskiej półce nie może zabraknąć podręczników i lektur. O tych pierwszych się nie wypowiadamy, bo i zmieniają się wyjątkowo często, i z ich wartością bywa różnie. Za to zestaw lektur obowiązkowych to… obowiązkowy zakup. W ostateczności można też skorzystać ze szkolnej czy miejskiej biblioteki. Bez wątpienia warto poszerzać horyzonty i zaopatrzyć się również w inne książki: poradniki, przewodniki turystyczne, mapy, literaturę popularnonaukową, albumy ze sztuką, biografie i wspomnienia. Nieodzowny będzie również kalendarz i organizer, w którym zapiszemy zadania do zrobienia, ważne terminy i sporządzimy notatki.

Tradycyjny tornister czy plecak szkolny?

Odwieczny dylemat dzieci i rodziców: tornister czy plecak szkolny? Rodzice chcą zapewnić dziecku komfort, bezpieczeństwo i zadbać o jego zdrowie. Dziecko chce, by tornister czy plecak był kolorowy, posiadał motyw z ulubionym bohaterem albo zabawne hasła i cytaty. Musimy tu pójść na kompromis, bo wiadomo, że z jednej strony idziemy z trendami, z drugiej jednak musimy pamiętać, że ma to zasadnicze znaczenie zarówno dla prawidłowej postawy, jak i komfortu dzieci.

Przed wszystkim prawidłowy, zdrowy tornister czy plecak powinien być lekki. Tym bardziej, że oprócz przyborów szkolnych dzieci noszą w nim również ciężkie książki, napoje, drugie śniadanie, a nierzadko i ulubione zabawki. Plecak powinien mieć ergonomiczną budowę dopasowaną do naturalnych krzywizn kręgosłupa, co pozwala chronić przed wadami postawy. Miękkie i regulowane szelki zapewniają wygodę i komfort noszenia plecaka lub tornistra, a także odciążają również.  Nie zapominajmy o bezpieczeństwie i zwróćmy uwagę na to, by miał elementy odblaskowe, szczególnie istotne jesienią i zimą.

Najnowsze modele są również odpowiednio wentylowane! Miejsca, które stykają się z ciałem dziecka mają specjalne systemy przepływu powietrza, co chroni m.in. przed przegrzaniem pleców.

Home School czyli klasa w domu

Powrót do szkoły 2020 - przybory szkolneJeżeli w tym roku przyjdzie nam uczyć się w domu, powinniśmy zadbać o odpowiednie wyposażenie mini biura, takie jak biurko, krzesło do biurka, szafka lub regał na książki i podręczniki, pojemniki na przybory, itp. Wyrzucamy z pokoju wszelkie zabawki, miękkie przytulanki i „rozpraszacze”. Chcąc nie chcąc, pokój dziecinny będzie również pełnił funkcje szkolnej klasy.

Na szczęście producenci zapewniają nam najnowsze technologię i najwyższy komfort. Ergonomiczne krzesła obrotowe, a nawet fotele biurowe, dopasowane do sylwetki, zapewniające prawidłową postawę i odpowiednią wentylację.

Home school to także komputer do nauki, nie do gier. Dzieci przekonają się, że Internet to nie tylko świat wirtualnej rozrywki, ale i nieograniczony wręcz dostęp do bogatych zasobów informacji na każdy temat. Nie mówiąc już o wzorach, przykładach i… ściągach, bo to już chyba same wiedzą. Jak komputery, to i telefony, które – nie da się ukryć – przyrosły już praktycznie do rąk naszych dzieci. Odpowiednio wykorzystywane, z zainstalowanymi odpowiednimi, edukacyjnymi aplikacjami (a takich naprawdę nie brakuje) mogą być jednak nieocenioną wprost pomocą naukową.

Szkoła na bogato

Wybór artykułów szkolnych jest obecnie naprawdę przeogromny. Oprócz tych podstawowych, znanych rodzicom, a nawet dziadkom (ołówki, temperówki!) możemy się też zaopatrzyć w cała masę przydatnych, nowoczesnych i pięknie wykonanych produktów związanych ze szkołą i edukacją. Chociażby designerską lampkę biurkową, tablice magnetyczne i ścieralne, skaner, drukarkę, zabawi edukacyjne – np. mapy zdrapki czy zestawy klocków, które rozwijają logiczne myślenie. Jak zatem widać, powrót do szkoły 2020 nie musi być nudny, a naukę możemy połączyć i z modą, i z zabawą.

Masz już tylko niespełna miesiąc na skompletowanie zestawu idealnego na powrót do szkoły 2020! Zainspiruj się naszym przeglądem:

POWRÓT DO SZKOŁY 2020!


zdjęcie główne:  Sebastian Voortman z Pexels

Podziel się: