Prawdziwy baby boom!

W ubiegłym roku w Polsce przyszło na świat około 400 tys. dzieci, o 30 000 więcej niż w 2007. Daleko nam jeszcze do rekordowych lat osiemdziesiątych, kiedy co roku rodziło się prawie dwa razy tyle niemowląt (ok.700 tys.). Niemniej statystyczny impas został przełamany na dobre.

W samej Warszawie w ubiegłym roku zanotowano około 17 tysięcy porodów. Ze względu na brak miejsc w stołecznych szpitalach św. Zofii, na Inflanckiej, Madalińskiego i Karowej mamy wypisywane są do domu już w drugiej dobie po urodzeniu dziecka.

Więcej urodzeń odnotowuje się także w mniejszych miejscowościach całej Polski. W 2010 na oddziale położniczym Szpitala Miejskiego w Grudziądzu odebrano aż 1500 porodów – o 15% więcej niż w poprzednich latach. Więcej dzieci rodzi się także w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu, w szpitalach w Limanowej i Krynicy Zdroju.

Taka sytuacja cieszy zarówno ekonomistów, jak i demografów. Według statystyk mamami zostają teraz kobiety z roczników przypadających na wyż demograficzny lat osiemdziesiątych. Socjologowie zauważają, że dołączają do nich również mamy urodzone nieco wcześniej, w latach siedemdziesiątych. Są to osoby, które decyzję o założeniu rodziny podjęły dopiero, gdy osiągnęły stabilną sytuację zawodową i ekonomiczną.

Dzieci, które przychodzą na świat w ostatnich latach, są coraz częściej wynikiem planowanych ciąż. Panie, które zamierzają urodzić dziecko, przygotowują się do tej decyzji wiele miesięcy, co cieszy lekarzy ginekologów, neonatologów i pediatrów. Już na etapie planowania ciąży warto rozpocząć suplementację odpowiednimi preparatami, takimi jak PregnaPLUS.

PregnaPLUS zawiera starannie dobrany zestaw ważnych składników – minerałów, witamin i wysokooczyszczonych kwasów omega- 3 w ilościach dostosowanych do potrzeb kobiet w ciąży. Starannie dobrane minerały, witaminy i kwasy omega-3 zamknięte są w małej, łatwej do połknięcia kapsułce, dzięki której składniki są lepiej przyswajane. Podejmując decyzję o macierzyństwie, warto wykonać również szereg niezbędnych badań, w tym testy na obecność przeciwciał toksoplazmozy, różyczki, a na wszelki wypadek – również na obecność wirusa HIV.

Verco - wellness is our challenge

Podziel się: