Prezent na święta dla dziecka w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku przedszkolnym bywają wymagające, nic dziwnego, że wybór prezentu dla przedszkolaka to nie lada gratka dla wielu dorosłych. Zobacz, co podarować dziecku w wieku od 3 do 6 lat.

Niemowlakom kupuje się zabawki edukacyjne dla najmłodszych, które zawsze sprawiają im wiele radości. Dzieci w wieku szkolnym same sugerują rodzicom, jakie zabawki podobają im się najbardziej. Niestety dzieci w wieku przedszkolnym bywają dość wymagające i co więcej, same nie zawsze wiedzą, jaki prezent byłby dla nich najlepszy. Właśnie z tego względu każdego roku rodzice przedszkolaków gorączkowo zastanawiają się, jaki prezent wybrać, aby nie zawieść dziecięcych oczekiwań. Poznaj sprawdzone propozycje prezentowe dla maluchów w wieku przedszkolnym.

Prezent dla przedszkolaka – sprawdzone propozycje

Puzzle

Małe dzieci uwielbiają puzzle, a najwięcej frajdy sprawia im fakt, że mogą układać je z najbliższymi. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru puzzle różnej wielkości i takie, które przedstawiają różnego rodzaju motywy. Znając ulubione postacie z bajek danego dziecka z łatwością wybierzemy prezent, jakim są puzzle dla przedszkolaków. Jednak decydując się na tego rodzaju podarunek warto pamiętać, że wielkość i ilość puzzli należy dopasować do wieku i stopnia rozwoju psycho-fizycznego dziecka. Młodsze dzieci z łatwością ułożą puzzle, które mają około 30 elementów, a starszaki bez problemu poradzą sobie z wyzwaniem, jakie niosą za sobą puzzle z nawet siedemdziesięcioma elementami.

Zabawki edukacyjne

Maluchy uwielbiają się uczyć, a zdobywanie wiedzy poprzez zabawę sprawia im ogrom przyjemności. Póki zapał do nauki dziecku nie przeszedł, warto to wykorzystać. Doskonałym sposobem na rozwój malucha w wieku przedszkolnym są zabawki edukacyjne. Czyli takie, które stymulują dziecko do samodzielnego myślenia poprzez dobrą zabawę. Tutaj doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju książeczki do nauki pisania, a także różne zabawki interaktywne, na przykład takie, jakie znajdziemy pod adresem https://www.smarkacz.pl/

Zabawki kreatywne

Niektórzy twierdzą, że przedszkolaki nie są gotowe na zabawki kreatywne. To mylne przeświadczenie może wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. Kluczem do sukcesu okazują się zabawki pobudzające kreatywność, które zostaną dostosowane do wieku malucha. Wówczas maluchy poczują się zmobilizowane, a nie zniechęcone do dalszej zabawy. Warto także wspomnieć, że wszelkiego rodzaju zestawy kreatywne przyświadczają dziecko w jego sprawczości co oznacza, że tworząc coś samodzielnie, budują pewność siebie, a przy odpowiedniej postawie rodziców ich samoocena pnie się w górę.

Gry karciane i inne

Jeśli dziecko uwielbia zabawy z rodzicami, ale ci nie zawsze mają czas na wspólne spędzanie czasu, warto obie strony zachęcić do wyjścia sobie naprzeciw. Jak to zrobić? To bardzo proste! Wystarczy podarować maluchowi gry, które zmobilizują zarówno dzieci jak i dorosłych do wspólnej zabawy. Gry aktywizujące całą rodzinę do wspólnej rozrywki to między innymi gry karciane, zręcznościowe i oczywiście tradycyjne gry planszowe.

Podziel się: