Prezenty dla brzdąca – co kupić na roczek, chrzciny i bez okazji

Przy każdym święcie zadajemy sobie pytanie: co podarować rodzinie i przyjaciołom w prezencie? A co jeśli obdarowanym ma być małe dziecko? Najodpowiedniejszym prezentem wydają się być ubranka i zabawki, ale i tutaj jest problem.

Ich wybór jest ogromny, producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych. Odwiedzając sklepy dziecięce, łatwo pogubić się w natłoku kolorów, faktur i kształtów.

Maluch z grzechotką

Jak wybrać odpowiednią zabawkę? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Zupełnie inne zabawki zainteresują półrocznego brzdąca, inne przedszkolaka. Jednak zawsze najlepsze będą te, które będą stymulować rozwój malca.

Kilkumiesięczne niemowlę z pewnością zainteresuje się kolorowymi grzechotkami. Plan Toys proponuje najmłodszym drewniane zabawki – np. grzechotkę w kształcie kluczy lub ptaszka. Zabawki uczą rozpoznawania kolorów oraz dźwięków. Są estetyczne i ekologiczne. Pomagają w rozwoju umiejętności motorycznych podczas chwytania i rozwija koordynację. Dodatkowo firma Plan Toys jako pierwsza zaczęła wykorzystywać do produkcji naturalne, ponownie przetworzone drewno kauczukowe. Wszystkie farby i kleje używane przy produkcji są ekologiczne, również opakowania zabawek oraz same metody ich produkcji są w największym stopniu przyjazne środowisku.

Inną propozycją są zabawki od Skip Hop – zestaw trzech grzechotek w kształcie sówki, jeżyka i liska. Grzechotki pełnią funkcję instrumentów muzycznych. Umuzykalniają i rozwijają koordynację ruchową, wzmacniają poczucie rytmu i pomagają wzmacniać wyobraźnię.

Drewniane szaleństwo

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka (niezależnie od wieku) są zabawki drewniane. Są one niezwykle wytrzymałe. Ponadto ma się gwarancję bezpieczeństwa – do produkcji drewnianych zabawek używa się każdorazowo nietoksycznych farb i elementów. Podczas ich produkcji nie wywiera się szkodliwego wpływu na środowisko.

Francuska firma zabawek Janod dba właśnie i o dobrą rozrywkę dzieci, ich zdrowie i o środowisko. Ich drewniane zabawki wpływają pozytywnie na wszechstronny rozwój dziecka i rozwijają kreatywne myślenie. Jedną z propozycji jest cyrkowy pociąg. Jest to zestaw trzech wagonów, lokomotywy oraz żyrafy, którą można przewozić w pociągu. Wagoniki łączą się ze sobą za pomocą magnesu, co pozwala na stworzenie długiego pociągu. Zestaw może być uzupełnieniem serii Cyrk Story Box.

Inną godną uwagi drewnianą zabawką jest delfin od Goki. Ten kolorowy zwierzak stanowi podstawę gry zręcznościowej, która polega na układaniu kolorowych walców na delfinku, których kolejność wskazuje rzut kostką. Całość należy wykonywać bardzo ostrożnie, aby kolorowe klocki się nie przewróciły.

Radość przedszkolaka

Z jakiego prezentu ucieszy się przedszkolak? Oczywiście będą go bawić drewniane zabawki, klocki i lale, jednak, myśląc o rozwijaniu jego zdolności, może warto przyjrzeć się nieco innym zabawkom. Wspomniany Janod stworzył zestaw gier „Touroperator”. Jest to zestaw zawierający najbardziej kultowe gry: chińczyka, podróż, memo, domino i karty do gry. Gwarantowana dobra zabawa – nie tylko dla dziecka, ale również dla całej rodziny.

la-millou

Podziel się: