robótki ręczne dla mam
Moda

Robótki ręczne dla przyszłych i świeżo upieczonych mam

Czas około porodu jest bardzo stresujący dla każdej mamy. Nowe obowiązki, na które przygotowywałyśmy się od dawna, stają się częścią nowej rutyny, a każdy dzień staje się nowym wyzwaniem.

Niestety nasze zdenerwowanie i przemęczenie ma negatywny wpływ nie tylko na nas, ale i na naszego maluszka. Dlatego też w tym wyjątkowym czasie szczególnie warto znaleźć chwilę na odpoczynek i hobby, które pozwoli nam się zrelaksować. Podpowiadamy, proste sposoby na osiągnięcie „zen” w domowym zaciszu.

Nowe hobby

Wiele młodych mam zmaga się ze stresem nieprzespanych nocy. Z kolei, kiedy emocje związane z nową sytuacją opadną, mamy zaczynają zmagać się również z monotonią i rutyną, która towarzyszy pierwszy miesiącom wychowywania dzieci. Hobby pozwalają na odprężenie i dają możliwość kreatywnego ujścia negatywnym emocjom, takim jak smutek czy złości. Tak, macierzyństwo przepełnione jest radością i śmiechem, ale jak każde znaczące doświadczenie może obudzić w nas również te trudniejsze emocje. Posiadanie hobby i spędzanie czasu na naszej pasji pomoże zadbać o zdrowie psychiczne, poprawiając humor i dając poczucie satysfakcji, które dostarczy nam energii na nowe wyzwania!

Misja zakończona sukcesem

Zabierając się za nowe zajęcie warto, aby jego wykonanie było dla nas osiągalne. W końcu nie ma nic bardziej frustrującego niż niedokończone projekty, na które już nie mamy siły! Zadania, które są proste do skończenia dadzą nam niezwykłe uczucie satysfakcji i dumy. Jednym z takich zajęć jest robienie na drutach i szydełkowanie. Wybierając wzory do wykonania dla naszego bobasa nie tylko rozwiniemy nową umiejętność, która pozwoli nam się zrelaksować, ale stworzymy też wyjątkowe akcesoria dla naszego maleństwa! Nic tylko łapać za druty!

Jeżeli wizja robótek ręcznych brzmi przytłaczająco, warto pamiętać, że zawsze możemy wybrać te łatwiejsze wzory, które sprawią nam wiele radości, a jednocześnie nie będą zbyt dużym wyzwaniem. Do nich należą z reguły kocyki i sweterki, takie jak np. proponowany przez We Are Knitters kocyk „Dragonfly”. Ten w rozmiarze XXL z łatwością zostanie wykonany przez osobę początkującą! Dołączona do zestawu szczegółowa instrukcja wraz z niezbędnymi akcesoriami, krok po kroku pomoże nam stworzyć nasze pierwsze arcydzieło. A rezultat? Kocyk dla naszego malucha z najlepszej jakości wełny, ręcznie robiony… przez nas! Satysfakcja gwarantowana.

Dla osób, które są już zaznajomione ze światem włóczki w tym sezonie We Are Knitters oferuje wzory czapeczek i zabawek. Stylizowana na beanie czapeczka będzie idealna na chłodniejsze wieczory dla naszego malucha. Innym, bardzo popularnym wzorem jest zabawka leniwiec, nad która praca nawet w gorsze dni przyniesie uśmiech na twarz każdej mamie! Wszystkie te wzory dostępne są dla osób, które gotowe są na średniej trudności wyzwania. Każdy zestaw zawiera niezbędną do wykonania projektu włóczkę, wzory, jak i narzędzia.

Prawdziwy odpoczynek

Głęboki, relaksujący sen jest niezbędny dla naszego zdrowia, ale powtarzalne ruchy podczas pracy nad robótkami ręcznymi mogą wywołać stan odprężenia, który normalnie kojarzymy z medytacją lub jogą. Zdecydowanie obniżając poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu) w naszej krwi, kojąc nasze nerwy. Ale w przeciwieństwie do medytacji, robienie na drutach i szydełkowanie przynosi nam namacalne i wymierne efekty, którymi są prześliczne ubranka i akcesoria!

W czasach kiedy świat każe nam pędzić, warto wziąć głęboki oddech i spędzić wolne chwile tak, aby przynosiły nam radość i uczucie odprężenia. W ten sposób zagwarantujemy lepsze samopoczucie zarówno nam, jak i naszym najbliższym.

robótki ręczne dla mam

Polecamy również...