Samsung UHD – który model wybrać? I czym wyróżniają się tego typu sprzęty?

Zachodząc do sklepu RTV, można dostać bólu głowy, wybór dostępnych tam urządzeń jest bowiem bardzo szeroki. Jak wiadomo – TV jest jednym z ulubionych sprzętów, które wymieniamy co kilka, a nawet kilkanaście lat. W co więc zainwestować, by nie żałować? Dziś zrobimy przegląd telewizorów Samsung UHD, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Czy warto je mieć w swoim domu?

Jedno jest pewne – kupując telewizor, nie wolno sugerować się tylko jego kształtem i wielkością. Oczywiście są to istotne cechy, jednak ważne jest, by współgrały z doskonałymi funkcjami, które gwarantują przyjemność oglądania. W sklepach RTV znajdziemy setki przeróżnych modeli. Nic dziwnego, że będąc laikiem, można popaść w lekki obłęd. Szczególnie że nie jest to wydatek rzędu kilku czy kilkunastu złotych, a zakupione urządzenie zapewne będzie nam towarzyszyć przez długi czas. Bierzemy więc pod lupę popularne telewizory Samsung UHD. Które są godne uwagi – i dlaczego?

UHD – co to takiego?

Obecnie wielokrotnie określeń 4K i UHD używa się wymiennie, a nie jest to to samo. UHD to standard konsumencki, z kolei 4K został narzucony dla produkcji filmowej. Warto też wiedzieć, że telewizor Samsung UHD, jak na UHD przystało, ma rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, aczkolwiek w modelach 8K UHD mamy 7680 x 4320 pikseli.

Samsung UHD – jaki model wybrać?

Szukając telewizora w przedziale 49-65 cali, warto zwrócić uwagę na Samsung UHD NU7642, który jest doskonałym urządzeniem dla osób stawiających na praktyczne rozwiązania. Sprzęt ma ekran z technologią Dynamic Crystal Colour gwarantujący krystalicznie czyste barwy i co za tym idzie – żywe, wysokiej jakości obrazy. Dzięki opcji HDR wszystko jest idealne i wyraźne, dzięki czemu na ekranie można zobaczyć nawet maleńki szczegół. Z kolei Auto Depth Enhancer koryguje poziomy kontrastu, aby nadać obrazom naturalną głębię. Ekran jest naturalnie skrzywiony, co daje też ciekawy efekt designerski. Dzięki Clean Cable Solution można natomiast zapomnieć o poplątanych kablach, które umieszcza się w specjalnie wyprofilowanych szczelinach znajdujących się z tyłu telewizora.

Miłośnikom pięknych wnętrz polecany jest zaś Samsung UHD Frame 2018. Sprzęt ten pełni funkcję telewizora i obrazu w jednym. Gdy jest wyłączony, można ustawić Art Store, wybrać obraz z danej kolekcji i cieszyć się unikatowym wnętrzem. Ciekawą opcją jest też ramka, którą można zamontować dzięki magnesom i dowolnie zmieniać, gdy tylko najdzie nas taka ochota. Dzięki One Invisible Connection można podłączyć wszystkie urządzenia bez plątaniny przewodów, wystarczy jeden, niemalże niewidoczny kabel. Telewizor Frame gwarantuje też żywe, pełne głębi kolory i wyrazisty obraz. Dzięki technologii HDR można dostrzec wszystkie szczegóły i cieszyć się z oglądania.

Podziel się: