Śpiworki do spania w łóżeczku – dlaczego warto? Jak dobrać?

Śpiworki do spania

Wielu rodziców ma problem z wyborem tego, jak powinno spać ich dziecko. Czy warto zakupić mu kołderkę, a może wystarczy kocyk? Warto zastanowić się jednak niewątpliwie nad tym, jak dobrym rozwiązaniem są śpiworki do łóżeczek.

Jak spanie w śpiworku wpływa na dziecko?

Śpiworek jest dobry dla dziecka z kilku podstawowych powodów. Przede wszystkim dziecko jest w nim bezpieczne. Kołderka bądź też kocyk są ruchome, dziecko może nieumyślnie naciągnąć sobie je na główkę, powodując poważne problemy z oddychaniem. W przypadku śpiworka natomiast nie ma tego problemu.

Poza tym dziecko podobnie jak osoba dorosła, doskonale odczuwa temperatury. Gdy jest mu zbyt gorąco, wysusza mu się śluzówka nosa, dziecko staje się także niespokojne i grymaśne. Gdy jest mu natomiast zbyt zimno, może dojść do przeziębienia. Pod grubą kołderką osiągnięcie wysokiej temperatury, nie jest problemem. Może ona także zsunąć się z dziecka powodując, że będzie mu zimno. Śpiworek jest natomiast dopasowany do dziecka i zapewnia mu idealną temperaturę bez ryzyka, że dziecko się przegrzeje czy też zmarznie.

W śpiworku dziecko może spać tak naprawdę od momentu narodzin, aż do piątego roku życia. Jest to zatem idealne okrycie dla maluchów już od pierwszych dni ich życia.

W jaki sposób dobrać śpiworek do malucha?

Jakimi kryteriami kierować się jednak przy jego wyborze? Przede wszystkim najważniejszy jest wybór rozmiaru. W zależności od tego jak duże jest dziecko, należy dobierać śpiworki do wymiarów dziecka.

Niezwykle ważne jest także to, z jakiego materiału wykonany jest śpiworek. Bez wątpienia najlepsza pod względem jakości, jest dla dzieci bawełna. To materiał naturalny, a zatem oddychający i zapewniający przewiewność, odpowiednią cyrkulację powietrza. Najbardziej klasycznym śpiworkiem, jest ten bez rękawków, choć wciąż pojawiają się nowe modele, z których można wybierać te, najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Można zdecydować się chociażby na odpinane rękawki, dzięki którym regulujemy temperaturę w śpiworku, by była najbardziej optymalna dla dziecka. Śpiworek powinien być także obszerny, zawierać odpowiednie zabezpieczenie szyi i najlepiej zamek, dzięki któremu bez trudu można szybko przewinąć dziecko, nawet w środku nocy.

Na rynku obecnie jest mnóstwo śpiworków i rodzice często mają problem z tym, by wybrać odpowiedni. Warto sprawdzić między innymi śpiworki do spania Kidspace.

Śpiworek jest zdecydowanie najbezpieczniejszy dla dzieci, ponieważ nie powoduje przegrzania, odkrycia czy też przypadkowego osłonięcia buzi. Poza tym jest dla dziecka wygodny, zapewnia mu odpowiednią ochronę, gwarantuje także rodzicom szybkie korzystanie z niego, dzięki zamkom.

Podziel się: