SpongeBob uczy dzieci zasad ruchu drogowego

Już kilka tysięcy szkół oraz przedszkoli wzięło udział w tegorocznej edycji społecznej kampanii „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba„, organizowanej przez Nickelodeon Polska wraz z Komendą Główną Policji. Podczas spotkań z policjantami dzieci poznały zasady ruchu, a w domu towarzyszy im specjalna mobilna gra edukacyjna.

Choć z roku na rok ilość wypadków z udziałem dzieci systematycznie maleje (z 5000 w roku 2009, do 4800 w roku 2010), ich liczba stale jest wysoka. Organizatorzy akcji „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” wiedzą, ze kluczowa dla bezpieczeństwa najmłodszych jest edukacja maluchów już w przedszkolach oraz w pierwszym okresie nauki w szkole.

Ogólnopolska kampania „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”, organizowana jest drugi rok z rzędu dzięki Komendzie Głównej Policji i kanałowi dla dzieci Nickelodeon (grupa Viacom International Media Networks w Polsce), przy wsparciu magazynów „Mamo to ja”, „Przedszkolak” oraz agencji outdoor Stroer.

„Celem, jaki przed sobą postawiliśmy jest dotarcie do jak największej ilości dzieci w polskich przedszkolach i w szkołach (szczególnie do uczniów klas 1-3) i przekazanie im podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zdajemy sobie sprawę, że uwielbiani przez dzieci bohaterowie kreskówek, mogą bardzo pomóc w przekazywaniu tych informacji” – mówi Marta Szwakopf, szefowa kanału Nickelodeon W Polsce.

W ramach kampanii do jednostek Policji w całym kraju trafiło 18 tysięcy płyt DVD z edukacyjnym filmem „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” oraz piosenką pt. „Przepisowy ruch drogowy”, w wykonaniu m.in. Piotra Kupichy. Policjanci odwiedzający szkoły dysponują pulą około 300 tysięcy odblasków. Ambasadorem akcji i głównym bohaterem materiałów jest znana dzieciom kreskówkowa postać – SpongeBob Kanciastoporty. To on wprowadza dzieci do świata zasad ruchu drogowego, a wszystko przedstawia w humorystyczny sposób, dzięki czemu łatwiej przyswajają przekazywane treści. Promowana w ramach akcji piosenka „Przepisowy ruch drogowy” była dotąd i z pewnością nadal będzie ulubionym utworem wielu dzieci, który nie tylko bawi ale również wpaja właściwe postawy.

W tym roku, specjalnie dla najmłodszych przygotowano aplikację na telefon komórkowy – edukacyjną grę mobilną poświęconą bezpieczeństwu na drodze. Dzięki niej dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aplikacja, a także wszystkie materiały wykorzystywane w akcji „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” – gry i zabawy, uczące zachowania bezpieczeństwa na drodze znajdują się na stronie www.nick.com.pl/rady

Podziel się: